סגור

אורי אורבך נגד יאיר לפיד: מעשיו חמורים מחילול שבת

השר אורי אורבך מגיב על כינוס מסיבת העיתונאים של יאיר לפיד בשבת ומבהיר: "לא ראוי לשר בישראל לעבוד בשבת בפומבי. המעשה חמור מחילול שבת, שהוא מושג דתי. זהו ביטול שבת"

חנן גרינווד, כיפה
כו באלול התשעד
,
21 בספטמבר, 2014 9:50
אורי אורבך

אורי אורבךצילום: אורי אורבך

ממשיכה המתקפה נגד יאיר לפיד, בעקבות מסיבת העיתונאים שערך בשבת בצהריים בנוגע לדירוג האשראי של ישראל. הבוקר (א') מגיב השר אורי אורבך על הדברים תוך שהוא משתף פוסט בפייסבוק של זהבה גלאון וטוען כי הוא חותם על רוב דבריה באשר לגינוי חילול השבת.

"מילא שרי ממשלה מבלים את לילות שבת בשירה בציבור ובחיצצור או חיצרוץ בקיבוץ, אני מבין שהם חילונים ולא מקפידים על הלכות שבת (ובטח נסעו לשם אחרי הקידוש) אבל עבודה בשבת, בפומבי, תוך הטרחה של עיתונאים וצוותי צילום היא מעשה של חוסר הבנה וחוסר התחשבות בדתיים ובחילונים כאחד. זה חמור מחילול שבת, שהוא מושג דתי. זהו ביטול שבת. השר לפיד רוצה להצהיר משהו שאין בו משום פיקוח נפש, והוא מבטל את השבת והופך אותה לסתם יום של חול", כתב אורבך.

"בזמנו, התרעמה חברת סיעתו ח"כ עליזה לביא על שלפיד מעלה סטטוסים בשבת. לפיד לא ממש הבין מה היא רוצה והזכיר לה שהוא חילוני. הריני להזכיר ללפיד ידידי (כבר לא אחים, אבל עדיין ידידים), שלא ראוי לשר בישראל לעבוד בשבת בפומבי. בלי קשר לקואליציה. מסיבת עיתונאים, כינוס אנשים לצורך הצהרה שבהחלט סובלת דיחוי זה פשוט לא תרבותי ולא מנומס. לא ביקשתי שתשמור שבת, ביקשתי שלא תבטל אותה".

כאמור, אורבך הוסיף ושיתף את הסטטוס של יו"ר מפלגת מרצ בה טענה נגד קיום מסיבת העיתונאים של לפיד במהלך השבת. "המעשה של לפיד הוא בעיקר הפגנה של חוסר רגישות כלפי אותם כתבים שנאלצים להקשיב למוצא פיו בצהרי יום שבת במקום לשחק עם הילדים שלהם, להיות בים או סתם לנוח”, כתבה גלאון. "הכתבים האלה, אגב, גילו כמה דקות אחר כך שהוא ממילא העלה את ההודעה הזאת לעמוד הפייסבוק שלו. למה הוא צריך אותם שם בכלל? זו התנהלות יהירה שמזלזלת בזמנם הפרטי של אנשים שגם ככה רודפים אחרי כל גחמה שלו במהלך השבוע. אני בכלל לא מדברת על חוסר ההוגנות שהוא מפגין כלפי כתבים שומרי שבת כשהוא מכנס כתבים להודעות סרק, או על חוסר ההתחשבות בכתבים חסרי רכב פרטי שאין להם בכלל איך להגיע לשכונה של לפיד בסוף השבוע בלי לשפוך כסף מיותר על מונית”.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רכב שפוצץ בלוד צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה

ראש עיריית לוד מאיים: "נחסום את הכניסה לנתב"ג"

קרא עוד