אורבך בכנס "בית הלל": המתונים צריכים להתעורר ולהילחם בקיצוניות

ארגון הרבנים כינס לראשונה את המועצה הציבורית של הארגון, שכוללת למעלה מ-100 מנהיגי ציבור בחברה הישראלית. הרב נויברט: לשנות את השיח הציבורי בנושאי דת ומדינה ממקום של חיכוך למקום של חיבור

יונתן אוריך, כיפה 30/06/13 11:03 כב בתמוז התשעג

אורבך בכנס "בית הלל": המתונים צריכים להתעורר ולהילחם בקיצוניות
בית הלל, צילום: בית הלל

ארגון הרבנים ”בית הלל“ כינס ביום חמישי האחרון, לראשונה, את המועצה הציבורית של הארגון. בכנס עסקו המשתתפים, המונים למעלה ממאה מנהיגי ציבור בתחומי העשייה והפעילות השונים בחברה הישראלית לצד רבני בית הלל בסוגיות ובדרכים להובלת שינוי חברתי בענייני דת, חברה ומדינה.

המועצה הציבורית קמה לצד הגוף הרבני של ”בית הלל“, כדי לממש את חזון השותפות עם הציבור. מטרת המועצה הציבורית היא למפות דרכי פעולה להתמודדות עם האתגרים המרכזיים של החברה הדתית והחברה הישראלית בתקופתנו.

בכנס, התקיים מושב שעסק בדרכים ליצירת זהות יהודית משותפת בחברה הישראלית בהשתתפות השר וח"כ אורי אורבך, ח"כ עליזה לביא וח"כ אלעזר שטרן. לשאלתו של הרב יהודה גלעד, מנחה הפאנל, בנושא מה הם כחברי כנסת רוצים וצריכים מבית הלל כהנהגה תורנית קשובה ענה השר אורי אורבך: "אני מבקש מכם להמשיך את הדיונים המעמיקים שאתם עושים, עצם הדיונים הם חשובים אך הם צריכים לצאת החוצה אל הציבור בצורה יותר נרחבת. אני רוצה שתהיו כוח משמעותי רציני ושגם המתינות תהיה קיצונית קצת. המתונים בעייתם שהם נלחמים גם במתינות, בית הלל צריכים להיות יותר אקטיביסיטים כדי שיראו לחץ גם מהציבור המתון".

ח"כ עליזה לביא השיבה כי היא ”לומדת מהדיון כאן, בכנס המועצה הציבורית של בית הלל, שאנו הפוליטיקאים צריכים לשתף פעולה, תודה לכם בית הלל שאפשרת לנו הפוליטיקאים לשוחח. אני צריכה אתכם, תלמדו אותנו הפוליטיקאים איך עושים זאת נכון, אנחנו לא יכולים לבד, אני מבקשת שתחזירו את האומץ ההלכתי לעולם ההלכה".

ח"כ אלעזר שטרן הוסיף: "תעזרו לנו לפעול בתוך עולם ההלכה שיודעת לקבל החלטות שמחוברות לחברה הישראלית ומבינה שחלון ההזדמנויות לא הולך ומתרחב. בית הלל תעזרו לנו לעשות את השינוי".

הרב רונן נויבירט, מנכ"ל בית הלל, אמר כי "מדינת ישראל ניצבת בפני אתגרים משמעותיים ביותר לגבי הזהות היהודית של החברה הישראלית. יש חובה לשנות את השיח הציבורי בנושאי דת ומדינה ממקום של חיכוך למקום של חיבור. ניסינו לעשות זאת בבית הלל בשנה האחרונה ע"י הקמת הנהגה רבנית קשובה אמיצה. אנו מאמינים שהחיבור שעשינו ביום חמישי האחרון עם מנהיגים מרכזיים בחברה הישראלית מתחומים שונים של עשייה, יסייע באופן משמעותי בשינוי השיח בחברה הישראלית ובמיצוב היהדות כגורם מלכד".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר