סגור

נשות הרבנים ביום עיון: "בטוח שבתוך הקהילה והכיתה שלכן יש נשים ונערות כאלה"

ארגון 'רבני קהילות' כינס היום כ-300 מחנכות ורבניות שלמדו על נערות דתיות הנמשכות לבנות מינן. הרב ארל'ה הראל דיבר על הכלה אך הדגיש: "חובה להשמיע אמירה הלכתית חד משמעית שמגע מיני בין נשים הוא איסור הלכתי ברור"

חדשות כיפה
כג בתמוז התשעז
,
17 ביולי, 2017 13:07
הנשים בכנס

הנשים בכנסצילום: באדיבות המצלם

300 רבניות, מחנכות ונשות מקצוע מתכנסות היום לכנס ראשון מסוגו שמטרתו לחשוף את הרבניות ונשות המקצוע לדרך הטיפול בנערות דתיות הנמשכות לבנות מינן.

יום העיון מתקיים ביוזמת אגף נשות הרבנים של "איגוד רבני הקהילות" ומרכז "בקדושה", בהשתתפות הרב שמואל אליהו, הרב ארל'ה הראל, ד"ר חנה קטן, הרבנית ד"ר שולמית בן שעיה, ד"ר שרון סלייטר, ומרצים ומרצות נוספים.

הרב ארל'ה הראל, ראש ישיבת 'לב חדש' בשילה, דיבר על החיוב של הרבניות והמחנכות להשתלם בתחום: "מהניסיון שלי שכולל טיפול באלפי בני ובנות נוער, למעלה מ10% מהאוכלוסייה הם בעלי משיכה לבני מינם, וכ-2.5% נמשכים רק לבני מינם", אמר הרב הראל. "לצערי יש לא מעט מחנכות שלא מבינות בתחום ומתוך תמימות נותנות עצות שגוזרות חיי אומללות על הנערות. אתן חייבות להשתלם בתחום, כי בטוח שבתוך הקהילה שלכן ובתוך הכיתה שלכן יש נשים ונערות כאלה".

הרב הראל סיפר על מחנכות ורבניות שמייעצות לבחורות להתחתן עם גבר למרות שהן מרגישות סלידה מכך. "הן מאמינות שהזמן יעשה את שלו אך גורמות לנשים סבל שלא יתואר. יש נשים נשואות שסיפרו לי שהחוויה שלהן עם בעליהן היא תחושה של אונס מתוך הסלידה מזוגיות עם גבר".

ומצד שני, הרב הראל הדגיש שחובה להשמיע אמירה הלכתית חד משמעית שמגע מיני בין נשים הוא איסור הלכתי ברור ואין לרבנים כל יכולת להקל בו."הלהט"בים מנסים להציג כאילו מדובר בנאורות חדשה, אך האמת היא שמדובר ב"נאורות" עתיקה מאוד. מצריים העתיקה הייתה מעצמה עולמית ושיא הנאורות, כמו ארצות הברית של פעם, ובמצריים היה מקובל שגבר מתחתן עם גבר ואשה מתחתנת עם אשה. אך התורה אסרה זאת בפירוש: כְּמַעֲשֵׂה אֶרֶץ מִצְרַיִם אֲשֶׁר יְשַׁבְתֶּם בָּהּ לֹא תַעֲשׂוּ".

17.07.2017

1. כנס מדהים. אך פספסתם נקודה חשובה (מוריה)

כנס מיוחד במינו, במקצועיות ובתורניות בגישה לנושא. מעניין, אתר כיפה, שתיארתם אותו והצלחתם שלא להתייחס לנקודה מאוד מרכזית וחשובה שעברה לאורך הכנס: יש אפשרות לטפל.
הגיעו אנשי מקצוע מעולים, שיתפו מהניסיון שלהם וחלקו איתנו את אחוזי ההצלחה הגבוהים שאסור לדבר עליהם כי זה לא נאור בכלל. חשוב לי לכתוב זאת כדי שלא יישמע שמטרת הכנס הייתה לתת מידע ולהכיל בלבד. לא, יש הרבה מה לעשות בתחום, ובעולם הטיפול החילוני לא תוכלו לשמוע על זה כלל. מדובר בפסיכולוגים מומחים שעובדים תחת הקוד האתי ובאישור רשמי של מדינת ישראל. כנסו לאתר "בקדושה" ותראו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רופאים במחלקת קורונה. ארכיון צילום: David Cohen/Flash90

האם צריך לברך הגומל על החלמה מקורונה?

קרא עוד