פרוייקט הסקי הדתי

אגד נכנעת

"אגד" הסירה שלטי קמפיין של ארץ ישראל שלנו בגלל איומים, הטענה "אין בכוונתנו להחמיר את המצב"

אפרת רוט הלוי 06/04/10 00:00 כב בניסן התשע

יחצ, צילום: יחצ
יחצ, צילום: יחצ

חברת "אגד" הסירה בימים האחרונים מהאוטובוסים קמפיין של תנועת ארץ ישראל שלנו ככל הנראה בשל לחצים מגורמים שונים. הקמפיין "שיבנה בית המקדש במהרה בימינו" הושק לקראת פסח על האוטובוסים ברחבי ירושלים עם תמונות בית המקדש על הר הבית.


בתנועת "ארץ ישראל שלנו" שהוקמה על ידי הרב שלום דב וולפא טוענים כי לאחר שביקשו לבדוק כי הקמפיין אכן מופיע על האוטובוסים נמסר להם מחברת "אגד" כי הקמפיין הוסר בשל לחצים ואיומים.

בתנועה הסבירו כי הקמפיין נועד "להביא לבניין בית המקדש במהרה בימינו ולהגברת המודעות והציפייה שבקרוב יבנה בית המקדש". התנועה שכרה כמאתיים אוטובוסים ברחבי הבירה של חברת אגד שחלקם הגדול בקווים במזרחה של ירושלים.


הקמפיין שהוסר. בתנועת ארץ ישראל מאיימים בתביעה


בתגובה להסרת הקמפיין אמרו בתנועה, כי "הכניעה ללחץ והורדת הקמפיין הופכים את "אגד" וחברת כנען להיות בצד של הרשות הפלסטינית ושל אנשי אש"ף שרואים בבניין בית המקדש פרובוקציה. חבל מאוד שאנשי כנען ו"אגד" לא פותחים את סידור התפילה, אם הם היו פותחים הם היו מגלים שהתפילה לבניית בית המקדש היא חלומם של מליוני יהודים בארץ ובעולם והיא תקוות הדורות".


בתנועת ארץ ישראל שלנו מציינים כי בכוונתם להגיש תביעה נגד חברת אגד ונגד כנען ולדרוש מהן פיצוי הולם בגין הפגיעה בקמפיין.


חברת "אגד" מסרה בתגובה כי: "הפרסום על האוטובוסים מצוי בחזקת חברת "כנען בתנועה" ויש לפנות אליהם".


מחברת "כנען בתנועה" נמסר בתגובה לכיפה כי "קמפיין תנועת א"י השלמה על גבי האוטובוסים של כנען מדיה בתנועה עלה בערב פסח.עם עליית הקמפיין, החלו להגיע למשרדנו פניות רבות מארגונים ומגזרים שונים הדורשים להסיר את הקמפיין בטענה שהמסר פוגע ברגשותיהם. בחלק מהמקרים אף גבלו הדרישות באיומים .לצערי הרב ועל אף הנזק הכספי שנוצר לנו, נאלצנו להסיר את הקמפיין וזאת מתוך החלטה שאין בכוונתנו להחמיר את המצב ולגרום להשחתה של אוטובוסים"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר