סגור

אביו של פולארד נפטר בארה"ב

מוריס פולארד נפטר בבית החולים כשהוא בן 95, לאחר שהרשויות בארה"ב סירבו לאפשר לבנו לבקרו בימיו האחרונים. ח"כ אלדד: עם ישראל לא ישכח את האכזריות של אובמה

אורי פולק
יז בסיון התשעא
,
19 ביוני, 2011 2:36

צילום:

אביו של המרגל הישראלי הכלוא בארצות הברית, יהונתן פולארד, נפטר אמש (שבת) בבית החולים בו אושפז במדינת אינדיאנה. חרף בקשות המשפחה, פולארד הבן לא הורשה לצאת מן הכלא כדי לסעוד את אביו בימיו האחרונים - למרות שרעייתו של פולארד ביקשה זאת מראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא שמעון פרס.

מוריס פולארד נפטר בבית החולים כשהוא בן 95. כעת מבקשת המשפחה מנשיא ארצות הברית ברק אובמה, לאפשר לפולארד הבן להשתתף בלווית אביו. רק ביום שישי האחרון נשלחה עצומה של 75 חברי כנסת לסגן נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, בקריאה לאפשר לפולארד לצאת לחופשה קצרה ולבקר את אביו. הקריאה - לא נענתה.

יו"ר השדולה למען פולארד, ח"כ אורי אריאל, אמר עם היוודע דבר הפטירה כי "הממשל האמריקאי חייב לתת לפולארד לצאת להלווייה, זהו צעד הומניטרי שהמחיש את העובדה שהמשך כליאתו של פולארד בכלל הוא חטא כבד לערכים ההומניטריים המצופים מארצות הברית".

גם ח"כ אריה אלדד טען כי "עם ישראל לא ישכח לאובמה את האכזריות, האטימות והרשעות של התעלמותו מכל הבקשות והפניות לשחרורו של יהונתן. נשיא ארה"ב שאינו מסוגל אפילו למחווה אנושית בסיסית כזו, לא יוכל לתמוה מדוע העם היהודי יגייס את כל כוחותיו כדי למנוע את בחירתו מחדש".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מטפלים בקורונה. ארכיון צילום: Nati Shohat/Flash90

שלוש מורות בגימנסיה העברית בירושלים נדבקו בקורונה: בית הספר נסגר לשבוע

קרא עוד