קולטים ונקלטים

בכנס השנתי של רשת הגרעינים התורניים "שעלי תורה" השתתפו למעלה מ 300 איש. הרב תורג´מן: " יש מחיר למעורבות הרבה אך המחיר הזה שווה"

שירה רביד
כ בתמוז התשעה
,
07 ביולי, 2015 14:27
יחצ

יחצצילום: יחצ

למעלה מ-300 איש התאספו בכנס השנתי של רשת הגרעינים התורניים "שעלי תורה", השנה עמד הכנס בסימן " קולטים ונקלטים בגרעינים ובקהילות". הדוברים בכנס , שהתקיים במלון קיבוץ לביא, עמדו על ההיבטים השונים של הנושא הנוגע במעגלי הקליטה בהם נפגשים הגרעינים התורניים, הקהילות ומוסדות החינוך. במהלך הכנס התקיימו פאנלים וסדנאות בהם השתתפו: הרב רחמים נסימי - יו"ר רשת "שעלי תורה", הרב דוד תורג'מן - ראש מוסדות הישיבה בדימונה, הרב שמעון כהן - ראש מוסדות בית מוריה בבאר שבע, חה"כ ניסן סלומיאנסקי - יו"ר ועדת חוקה, חה"כ ינון מגל, הרב רן שריד , הרב יהושע ואן דייק ועוד.

הרב רחמים נסימי , יו"ר רשת שעלי תורה העלה על נס את עבודתם המסורה של רבני הקהילות וחברי הגרעינים התורניים ברחבי הארץ: " זה לא סוד שאנו בשעלי תורה לא חפצים בהתבדלות. יש לנו רצון אדיר להביא את הבשורה של הציונות הדתית לכלל רובדי האוכלוסיה. זו גם הסיבה שאנו פועלים בכל גרעין תורני בתוככי האוכלוסיה המקומית גרידא, בין אם מדובר במגורים מפוזרים בין כלל התושבים, בפעילות מבורכת בתי ספר וגנים, בלימודים של ילדינו במוסדות קיימים ועוד ועוד"

(צילום: יחצ)

הרב דוד תורג'מן , ראש מוסדות הישיבה בדימונה הביא כדוגמא את הנעשה בעירו: "אני נולדתי בדימונה וכשלמדתי בישיבת הכותל הבנתי שאם אנו רוצים להגיע לכלל עם ישראל, על כל גווניו וסוגיו השונים, אסור לנו להיות סגורים בתוך החומות פנימה. אמנם, יש מחיר למעורבות הרבה אך המחיר הזה שווה. אני רואה בדימונה כיצד הפעילות המבורכת של הישיבה ומוסדותיה הביאה ברבות השנים להתקרבות גדולה של הציבור לציונות הדתית , שהרי הציבור בבסיסו קרוב לרעיונות הציונות הדתית. כך, גם בפעילות של רשת הגרעינים התורניים שעלי תורה רואים זאת מידי יום ביומו".

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת ח"כ ניסן סלומיאנסקי וח"כ ינון מגל , שניהם מהבית היהודי, ברכו בדבריהם את כלל אנשי הרשת על עשייתם החינוכית והציונית הברוכה ברחבי הארץ בכל ימות השנה ואיחלו להקמת גרעינים תורניים נוספים מצפון ועד דרום.

(צילום: יחצ)

על הפן האומנותי הופקד הזמר ישי ריבו שנתן הופעה מלאה להנאת כלל המשתתפים בכנס.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ שלמה קרעי בראיון לכיפה  צילום: כיפה

ח"כ שלמה קרעי לכיפה: "ראשי יש"ע מתנגדים להחלת הריבונות בגלל הדה-לגיטימציה שימינה עושה לתכנית המאה"

קרא עוד