מה עשה ח"כ אורן חזן בכנס גבאים?

כנס הגבאים שהתקיים השבוע בנתניה עסק בנושאים שונים כמו נגישות בתי הכנסת לנכים, ניהול נכון של עמותה ועוד. מלבד שר הדתות היה גם חבר הכנסת אורן חזן שמסתבר שהוא חבר בשדולת בתי הכנסת בכנסת ישראל

חדשות כיפה 27/02/17 13:15 א באדר התשעז

מה עשה ח"כ אורן חזן בכנס גבאים?
יחצ, צילום: יחצ

במרכז האירועים בנתניה נערך כנס גבאים תחת השם "הגבאי במרכז" בו נכחו מאות גבאי בתי כנסת מאזור השרון.

את הכינוס ערכו "התאחדות בתי הכנסת" ו"מקדש מעט" זו השנה השביעית ברציפות. הכינוס נועד לתת בידי הגבאים כלים וידע מקצועי בכדי לנהל את בית הכנסת בצורה מיטבית. מי שעומד בראש ההתאחדות ואף עורך ומו"ל את מגזין "מקדש מעט" הוא הרב אלי בן הרוש שמזה שנים שם לו למטרה את השמת "הגבאי במרכז" ולפאר ולרומם את בתי הכנסת בכל התחומים הנצרכים.


(צילום: יחצ)

בכניסה לאולם עמדו דוכנים עם כל חפצי הקודש השייכים לבית הכנסת לטובת גבאי ביהכ"נ. שר הדתות הרב דוד אזולאי שיבח את הגבאים המסורים על עבודת הקודש שנושאים על כתפיהם : "עליכם נאמר כל העוסקים בצורכי ציבור הקב"ה ישלם שכרם" והוסיף: "יהושע שהנהיג את ישראל הגיע לגדולתו בזכות שהיה נער לא ימיש מתוך האוהל. שהיה מסדר את הספסלים בבית המדרש לטובת הלומדים. וזוהי העבודה שאתם עושים. אשריכם".

(צילום: יחצ) שר הדתות דוד אזולאי

במהלך הכנס נאמו דוברים שונים שדנו בכל הנושאים סביב בית הכנסת. ניהול נכון של העמותה, הנגשת ביהכנ"ס לבעלי מוגבליות, כיצד עושים ביטוח נכון לבהכנ"ס. איך לפאר את ביהכנ"ס בלי הוצאות מרובות ועוד שלל נושאי.

נציג נוסף של כנסת ישראל היה הנשוי הטרי, ח"כ אורן חזן החבר בשדולת בתי הכנסת שהבטיח לסייע בכל מה שידרש לטובת בתי הכנסת.

רב העיר נתניה הרב קלמן בר ביקש מהגבאים לפתוח את בתי הכנסת לציבור הרחב ולדאוג שגם הם יגיעו לבית הכנסת: " כל יהודי יש לו ניצוץ. עליכם לארגן הרצאות בנושאי זוגיות וכדו' וע"י כך למשוך את הציבור הרחב. לקרב אותם ולהראות להם את היופי שבבית הכנסת".

(צילום: יחצ) רב העיר נתניה, הרב קלמן בר

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר