חדשות כיפה

למה הבת של שר החינוך לא אוהבת ללמוד מדעים?

שר החינוך דיבר בפני מאות אמהות בכינוס השנתי של 'מרכז שפר' דיבר על חינוך דוגמא אישית ומהם האתגרים והקשיים שיש במסכים שסובבים את הילדים: "שאלתי את ילדי כיתה ה' כמה מהם נחשפו ברשת לתוכן מיני שהם לא היו צריכים לראות. שני שליש הרימו את היד"

בנט במרכז שפר

בנט במרכז שפרצילום: אליהו ינאי

"אנחנו נמצאים בתקופה הורית מבלבלת". אמר שר החינוך, נפתלי בנט, בכנס השנתי של מרכז שפר "קולה של אמא", שנערך אתמול (ד') בבנייני האומה בירושלים בהשתתפות 800 אמהות מכל רחבי הארץ.

 

"אנחנו לא חייבים להיות מושלמים. לפני שבועיים שוחחתי עם ביתי אביגיל שסיימה עכשו את כיתה ב'", סיפר בנט, "ושאלתי אותה איזה מקצועות היא אוהבת. הייתי בטוח שהיא נהנית משיעור מדעים כי בבית היא כל היום עורכת ניסויים עם סודה לשתיה וקולה יחד עם האחים שלה. להפתעתי היא אמרה לי "מדעים אני לא אוהבת". שאלתי למה והיא ענתה לי "חשבתי שנעשה שיקויים ובסוף אנחנו רק ממלאים חוברות". זה נכון, הפער הזה בין היצירתיות והרעיונות שהילדים שלנו מלאים בהם, ובין הכיתה, שם הם צריכים לשבת בשקט ולהקשיב הוא פער עצום וזה חבל. אנחנו הופכים אותם לפסיביים. יש כאן סתירה כי מאד חשוב ללמוד ולהקשיב, צריך גם לגרום לילדים ליצור ולהתפתח ממקום של עשייה.

אבל יחד עם זאת, תלמידים צריכים ללמוד קשה. החיים קשים ואם רוצים להצליח צריך לעבוד קשה, וגם לחרוש למבחנים. אין קיצורי דרך. אנחנו חיים בעולם של סתירות. חינוך יצירתי וכיפי או חינוך עם המון ידע וחומר?  המפתח הוא ההורים. אל תוותרו לילדים. צריך לפתח בהם את היצירתיות אבל במקביל הם חייבים להתרגל לעבוד קשה. החיים הם קשים ורק מי שעובד קשה מגיע להשגים".

 

יו"ר מרכז שפר יעל אליצור עם שר החינוך

יו"ר מרכז שפר יעל אליצור עם שר החינוך                                      צילום: אליהו ינאי

השר בנט התייחס לנושא נוסף המעסיק הורים רבים, במיוחד בחופש הגדול. "הבעיה העיקרית שאנו מזהים היום אצל הילדים קשורה ברשת" אומר שר החינוך בנט. "יש ברשת יש שלוש בעיות עיקריות. הראשונה היא שהם מבלים שעות ארוכות מול המסך, הבעיה השניה היא העצימות של האלימות שהם רואים במשחקים, והשלישית היא פורנוגרפיה".

"בשני ביקורי פתע שערכתי לאחרונה בבית ספר ממלכתי ליד עפולה ובבית ספר ממלכתי דתי בגבעת שמואל שאלתי את ילדי כיתה ה' כמה מהם נחשפו ברשת לתוכן מיני שהם לא היו צריכים לראות. שני שליש הרימו את היד. ואלו שהרימו את היד הם הכנים שבילדים. מפחיד לראות שתלמידים בכיתה ה  לומדים בדרך מעוותת לחלוטין על הקשר בין גבר לאישה. זה קורה אצל כולם ואנחנו צריכים להיות עם יד על הדופק ולא לטמון את הראש בחול".

בנט אומר כי חלק מהפתרון לבעיה הוא ערוץ תקשורת פתוח בין ההורים לילדים כדי שנוכל לתווך להם את המציאות כפי שהיא באמת ולא כפי שהיא מצטיירת לעתים ברשת.

"מדוע אנחנו מצפים שאם אנחנו כל היום בסמארטפון או מול המחשב או מול הטלויזיה אצל הילדים זה יהיה אחרת? דוגמה אישית זה הדבר הכי חשוב. האחריות שייכת לנו, ההורים".

13.07.2017

1. טומנים את הראש בחול (איש יהודי)

הילדים היום לא יודעים קרוא וכתוב שפתם עילגת ויש להם טעויות כתיב למכביר.
להפיל על ההורים את האשמה??? נו באמת.. ומה עם החשיפה הממשלתית וניהול של תכני האינטרנט?!!
הורים אתם בסדר גמור. מי שאשם במצב אלו ראשי העם שלא יודעים לחסום את מתירנות המערבית אלא אף פועלים לפתוח לה את הדלת הראשית.

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2017

2. פגיעה במורה (מרים)

לדעתי לא בסדר שהשר בנט אמר בפומבי דוגמא אישית של המורה למדעים של ביתו.
זה עלול מאד לפגוע באותה מורה. אפשר לומר את דעתו החשובה בלי לפגוע באדם פרטי.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עודד גז צילום: יחצ

"הפרסום על פסילת העד - פייק ניוז מוחלט"

קרא עוד