אביי ורבא באנימציה

ברשת אמי"ת הפיקו סרטוני אנימציה ומשחקי מחשב הממחישים סוגיות בתלמוד עליהן נבחנים תלמידי הרשת. האם זה מה שיפרוץ דרך אל לבם של בני הנוער?

נטעאל בנדל, כיפה
כד בשבט התשעג
,
04 בפברואר, 2013 10:34
צילום מסך

צילום מסךצילום: צילום מסך

האם נמצאה הנוסחה שתביא את התלמוד לתשומת לבם של תלמידי ישראל? רשת החינוך הדתית-לאומית אמי“ת החליטה לקחת את הנושא ברצינות ולהפיק שלל סרטוני אנימציה על סוגיות התלמוד, לצד משחקים וסרטונים קצרים עם הסבר הסוגיות.

זוג חברים יושבים בסלון וצופים במשחק של ברצלונה, כשלפתע הם מגלים כי הכלב אותו שכחו לקשור קפץ בטרמפולינה על גברת שולמן, שכנתם הזקנה. זו הזעיקה משטרה על אף שאלה טענו כי זו לא אשמתם. לא מדובר בסדרת מתח, גם לא בבדיחה, כי אם אחד מסרטוני האנימציה של רשת אמי"ת אשר נועדו להמחיש את סוגיית "תחילתו בפשיעה וסופו באונס" עליה ייבחנו תלמידי הרשת. את סרטי האנימציה אותם יצר התסריטאי והאנימטור יואל סגל.

כאמור, מלבד הסרטונים מגישים באמי“ת גם מגוון משחקים על סוגיות התלמוד, ביניהם מונופול, שוופס, ”מלחמה“ ומשחקי זיכרון - בעזרתם מקווים ברשת להפוך את לימוד התלמוד לאהוב יותר. "בפינת הגמרא נשאף בעזרת ה' לנצל את מדיית האינטרנט לצורך לימוד הגמרא, בצורה חווייתית, שמחה וברורה יותר" , אומרים מפתחי הפרויקט, "ניתן להשתמש בסרטונים ובהפעלות תוך כדי השיעור, כהכנה, פתיחה, חזרה על השיעורים או בכל דרך אחרת".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ישיבת ועדת החינוך, היום צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"להיערך להמשך השבתת הלימודים עד הקיץ"

קרא עוד