חדשות כיפה

הילדים שלכם חשופים ברשתות החברתיות

המועצה לשלום הילד מפרסמת סקר חדש אודות חשיפת ילדים ברשתות החברתיות: 55% מההורים משתפים מידע אישי על ילדיהם ברשתות החברתיות, 86%  מהם משתפים על ידי העלאת תמונות

חשיפת הילדים בפייסבוק

חשיפת הילדים בפייסבוקצילום: shutterstock

המועצה לשלום הילד מפרסמת את תוצאותיו של סקר חדש, שנעשה באמצעות "מדגם - ייעוץ ומחקר בע"מ", אודות חשיפת ילדים ברשתות החברתיות.

עפ"י תוצאות הסקר, 55% מההורים משתפים מידע אישי על ילדיהם ברשתות החברתיות. 86% מהם משתפים באמצעות העלאת תמונות.
כ-26% מההורים דיווחו שהם שיתפו ברשתות החברתיות מידע הנוגע לבעיות ולקשיים של הילדים שלהם. הורים שמשתפים מידע הנוגע לבעיות וקשיים של הילד שלהם עושים את זה ביחס לקשיים במערכת החינוך (כ-32%), בעיות רפואיות (כ-26%), בעיות רגשיות (כ-25%) ובעיות חברתיות(21%).

הורים משתפים בדרך כלל כדי להביע מחאה, להפעיל לחץ ולפתור בעיות ביורוקרטיות ( כ-45%)  וכן כדי לקבל ייעוץ (כ37%) ותמיכה מהסביבה החברתיות (כ-36%).

כשליש מההורים סבורים שהורים רשאים לשתף בכל מידע הקשור לילד שלהם. מרבית ההורים שמפרסמים מידע אודות ילדיהם דיווחו כי לא ביקשו את הסכמת ילדיהם מפני שלתפיסתם היו צעירים מידי. יחד זאת כשני שליש מההורים סבורים כי יש לקבל את הסכמת הילדים טרם לפרסום ברשתות החברתיות.

ורד וינדמן מנכ"לית המועצה לשלום הילד: "הרשתות החברתיות הפכו להיות זירה משמעותית להורים לשיתוף במידע אודות ילדיהם בין אם מדובר בעצה, תמיכה מהסביבה או בכדי להביע מחאה. חשוב שהורים יהיו מודעים לתפקידם בשמירת הפרטיות של ילדיהם ולעובדה שפרסום מידע אישי אודותיהם עלול להוות  פגיעה בפרטיות שלהם. כל הורה צריך לתת את הדעת על כך לפני שהוא מחליט לשתף במידע על ילדיו ברשתות החברתיות.  מודעות לנושא תסייע לכולם וגם להורים לשמור על פרטיות ילדיהם בצורה מיטבית."

נתוני הסקר

נתוני הסקר

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

משאיות במעבר כרם שלום צילום: Abed Rahim Khatib/ Flash90

שגרה במעבר כרם שלום: "פתוחים כרגיל"

קרא עוד