הגרעין התורני בעכו מתגייס למלחמה בסמים

אנשי הגרעין יזמו שיתוף פעולה עם הרשות למלחמה בסמים, להעברת סדנאות חינוכיות שמטרתן להעניק כלים וידע להתמודדות עם תופעת הסמים בחברה הדתית

אורי פולק, כיפה 30/05/12 15:21 ט בסיון התשעב

הגרעין התורני בעכו מתגייס למלחמה בסמים
יח"צ, צילום: יח"צ

הגרעין התורני בעכו השיק במשותף תוכנית מיוחדת להתמודדות עם תופעת ההתמכרויות בציבור הדתי-לאומי. מאחורי התוכנית עומד שיתוף פעולה הדוק שיזם הגרעין יחד עם הרשות למלחמה בסמים.

במסגרת התוכנית ישתתפו אנשי החינוך הדתיים מעכו בסדרה של שלושה מפגשים בנושא זה, כשמטרתה היא להעניק את הכלים והידע להתמודדות, זיהוי מצבי הסיכון ובנייה והטמעה של תוכניות מניעה בקרב הציבור הדתי ומוסדות החינוך השונים.

"זהו נושא רגיש עליו כמעט ולא שומעים ולא מדברים במגזר הדתי, אך הוא בעל חשיבות רבה עבור כולנו", מסביר עו"ד עמיחי כהן, רכז הפרויקטים של הגרעין התורני בעכו. לדבריו, "לצערנו הרב, בשנים האחרונות מתגברים הדיווחים על תופעה הולכת ומתרחבת של צריכת אלכוהול וסמים בקרב בני נוער בציבור הדתי ברחבי הארץ. בתור ציבור מאמין ומחנך, וכקהילה המנסה להשפיע ולשנות דברים בסביבתנו, עלינו להיות מודעים לבעיות ולתת להורים ולמחנכים כלים לזהות את התופעות, להתמודד איתן ואף למנוע אותן בטרם עת".

את הסדנה הראשונה שהתקיימה השבוע העבירה הודיה שלוי, עובדת סוציאלית ומתאמת הסמים באזור הגולן אשר עובדת זה מספר שנים בנושא מניעה והתמודדות עם התנהגויות סיכוניות בדגש על התמכרויות בציבור הדתי בגולן. הסדנה עסקה במאפייני גיל ההתבגרות בציבור הדתי, מניעה זיהוי והתמודדות עם מצבי סיכון בקרב הנוער הדתי. יתר הסדנאות יועברו על ידי אנשי מקצוע מהתחום מהמגזר הדתי ומתאם הסמים העירוני בעכו, משה אבוטבול.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר