דווקא לפני פסח: השמורות ואתרי הטבע יהיו סגורים

רגע לפני שמאות אלפי מטייילים עומדים להציף את אתרי הטבע והגנים הלאומיים הכריזו בועד העובדים של רשות הטבע והגנים על שביתה וטענו כי ניסו להגיע להבנות ללא הצלחה. הנהלת הרט"ג בתגובה: "משתמשים בציבור כבני ערובה. נפנה לבית הדין לעבודה"

חדשות כיפה 04/04/17 15:36 ח בניסן התשעז

פליקס, ויקיפדיה, צילום: פליקס, ויקיפדיה
פליקס, ויקיפדיה, צילום: פליקס, ויקיפדיה

עובדי רשות הטבע והגנים הודיעו היום (ג') כי ישביתו במהלך חול המועד את הפעילות בשמורות ובאתרים. בהודעה שפרסם ועד העובדים נכתב שיש להיערך לשביתה כללית בתאריכים 12-13 באפריל וכי היא עשויה להתרחב. הסיבה: המשא ומתן על תנאי ההעסקה הגיע למבוי סתום.

במסגרת השביתה, כל האתרים וסוכות ההצלה יהיו סגורים. מערך הפיקוח ישבות למעט כוננים שיקבלו אישור מיוחד מההסתדרות לעבוד בזמן השביתה במקרים דחופים בלבד. כמו כן הונחו העובדים שלא לענות לטלפונים ולא לקיים פגישות. השביתה כוללת את כל עובדי הרשות כולל הנהלה בכירה, כל יחידות הסמך, עובדים יומיים, עובדי אתרים, מצילים, עובדי מטה וכל אנשי הפיקוח.

עד העובדים הסביר כי הסיבה לשביתה דווקא בעיצומה של חופשת הפסח היא עצירה במשא ומתן המתקיים כבר תקופה ארוכה ללא תוצאות. העובדים טוענים כי מנכ"ל הרשות ממשיך לדרוש חוזים אישיים גם בתפקידים שבליבת הרשות ובכך עוצר אפשרויות לקידום. בנוסף, הלינו העובדים על נושאים הקשורים לתנאי העסקתם כמו מכסות שעות עבודה והעסקה עונתית.

העובדים ציינו כי במשך זמן רב נתנו הזדמנות להידברות מול הנהלת החברה, שלטענתם גוררת רגליים ומושכת זמן: "ההצעות שההנהלה הציעה במסגרת המשא ומתן מרוקנות מתוכן את התוספות שאנו דורשים לאור הגידול בעבודה ובמשימות השוטפות אותם אנו מבצעים יום יום".

בהנהלת רשות הטבע והגנים דחו את הטענות ואמרו בתגובה: "הנהלת רשות הטבע והגנים הגיעה להסכמות עם ועד העובדים וזאת אחרי שהוועד חזר בו. את ההבנות החדשות אליהן הגיעו הוועד וההנהלה הציגה ההנהלה לממונה על השכר באוצר. ההודעה על השביתה הגיעה תוך כדי הדיון".

עוד הוסיפו בהנהלת רשות הטבע והגנים כי "ההתנהלות של הוועד, המשתמש בעובדים ככלי משחק ובציבור הרוצה לנפוש כבן ערובה, הורסת את יחסי העבודה ברשות. ההנהלה תפנה בימים הקרובים לבית הדין לעבודה בכדי למנוע את עוגמת הנפש מהציבור ולאפשר לו לבקר באתרי הטבע והמורשת ברחבי ארצנו".

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר