סגור

תואר עמית של כבוד לזבולון אורלב בטקס חלוקת התארים בשאנן

מאות משתתפים לקחו חלק בטקס הענקות תארים במכללת שאנן במסגרתו העניקה המכללה לחבר הכנסת לשעבר זבולון אורלב אות הוקרה על פעילותו הציבורית הענפה בתחום החינוך

חנן גרינווד, כיפה
ג בסיון התשעד
,
01 ביוני, 2014 9:56
מכללת שאנן

מכללת שאנןצילום: מכללת שאנן

בטקס רב משתתפים שנערך ביום חמישי במכללת "שאנן" הדתית האקדמית הדתית לחינוך בחיפה, חולקו תארי ראשון ושני למאות סטודנטים בוגרי המכללה. בטקס, בהנחיית פרופ' טליה הורוביץ, השתתפו נשיא המכללה, פרופ' יחיאל פריש, השר וחבר הכנסת לשעבר זבולון אורלב, יו"ר חבר הנאמנים השופט בדימוס אהרון מלמד, יו"ר הוועד המנהל אורי ברקאי, יו"ר המועצה האקדמית העליונה פרופ' דוד בן חיים, נציג האגף להכשרת עובדי הוראה במשרד החינוך הרב ד"ר יהודה שוורץ, הבוגרים והבוגרות המסיימים ובני ומשפחותיהם.

בפתיחת הטקס העניק נשיא המכללה פרופ' יחיאל פריש אות הוקרה לאורלב לעל פעילותו הציבורית הענפה בתחום החינוך בקרב המגזר הדתי לאומי, כאשר מעתה תעניק המכללה מדי שנה תואר עמית של כבוד לדמויות ציבוריות התורמות תרומה ייחודית לקידום החינוך בארץ.

בתחילת הדברים ציין נשיא המכללה, פרופ' יחיאל פריש כי: "לכבוד וליקר לנו היום להעניק תואר 'עמית של כבוד' ראשון מטעם המכללה למר זבולון אורלב. אורלב כיהן כמנכ"ל משרד החינוך, כמנכ"ל משרד הדתות, כיו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט ובוועדות השונות, כשר הרווחה, כיו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה, יו"ר השדולה הפרלמנטרית ליישום ועדת וינוגרד ולהשבת חיילים חטופים ובמהלך כהונתו בכנסת נחשב אורלב לאחד המחוקקים הבולטים וב-2008 כאשר הוענק לו גם תואר אביר השלטון. על כל פעילותו הענפה ועל היותו ידיד נאמן למכללה בכל עת, מוענק לו תואר "עמית כבוד" מטעם המכללה וכל העוסק בצרכי ציבור באמונה הקב"ה ישלם שכרו".

ח"כ אורלב הודה בהתרגשות לראשי המכללה על ההחלטה להענקת התואר: "אינני יודע מה ראו לבחור בי לעמית כבוד של המכללה. אמת ונכון כי בכל תפקידיי ראיתי בחינוך בכלל ובהכשרת מורים בפרט את הנושא העומד בראש סדרי העדיפויות. אולם, בסך הכל מילאתי את שליחותי החינוכית והציבורית בדרך בה התחנכתי בכל המסלול המובחר של החינוך הציוני דתי. עשיתי ככל שצוויתי ממחנכיי ורבותיי. אני רואה בתואר הכבוד לא כעניין אישי בלבד, אלא בעיקר תואר כבוד לדרכו והצלחתו של החינוך הממלכתי, הציוני הדתי והוא שייך גם לכל מחנכיי, מוריי ורבותיי שהורו את הדרך לרבים ולי". עוד ציין אורלב כי: "כל מחנך מודע היטב לנפילות ולכישלונות הקורות לתלמידיו. זהו חלק בלתי נפרד בתהליך החינוכי שיש בו בדרך הטבע, עליות ומורדות, הישגים וכישלונות. על המחנך להרים את תלמידיו, לטעת בהם את האמון ביכולותיהם וגם אם לא הצליחו, עליהם לנסות להתאמץ יותר כדי להצליח. אי אפשר להפריז בחשיבות השליחות החינוכית; ככל שדורנו הופך להיות מורכב יותר, טכנולוגי יותר ותקשורתי יותר, ולתלמידינו ישנה נגישות בלתי מוגבלת להיות חשופים כמעט לכל עניין העולה על הדעת בין לטוב ובין לרע, כך קשה יותר עבודת המחנך. הפיתויים והאיומים על מטרות החינוך בכלל רק גוברים ומתעצמים. האתגרים, עמם אתם צריכים להתמודד היום כמורים קשים שבעתיים מאלה שהתמודדו המורים בדורות הקודמים. אולם, צריך לומר גם ביושר שאיכות הכשרת המורים, ההשתלמויות וההדרכות תוך כדי העבודה השתפרו לעין ערוך ביחס לעבר. מתוך הכרות רבת שנים עם המכללה, ועם העומד בראשה ושמנהיג אותה באופן ראוי ומוצלח, אני בטוח שהיא הצליחה להעניק לכם את הידע ,המיומנויות והאמצעים הדרושים למלא באמונה את תפקידיכם כמורים ולהפיח בכם רוח גדולה של תחושת שליחות עמוקה וכמחנכים. אני מבקש להודות לנשיא המכללה, פרופ' יחיאל פריש מקרב לב, כמו גם לכל אלה שהחליטו עמו להעניק לי את תואר הכבוד הנחשב מאוד בעיניי. אני מאחל למכללה המשך הצלחה רבה, בהתפתחות, בהרחבת אוהלה, ובהעמקת והשרשת החינוך הציוני הדתי. וכמובן, לכם המסיימים, הבוגרות והבוגרים, שקבלתם על עצמכם להתנזר לשליחות החינוכית, ברכת הצלחה רבה בעבודתכם, חזקו ואמצו".

יו"ר חבר הנאמנים והשופט בדימוס, אהרון מלמד הדגיש כי: "כל ילד צריך רק מבוגר אחד שיאמין בו", ובדבריו נתן דוגמה לילד שסבל מקשיים לימודיים רבים, "אך מורה מחליפה בבית הספר שלו היא שגילתה את כשרון הציור הטמון בו, וכיום אותו תלמיד הוא אמן בעל שם עולמי".

יו"ר המועצה האקדמית במכללה, פרופ' דוד בן חיים ברך את הבוגרים והבוגרות באומרו כי: "מהיום הנכם משתייכים לדור החדש של מחנכים ומורים של דור העתיד של מדינת ישראל. זכרו, שהנכם רק בראשית דרככם, ומכאן ואילך תצטרכו להמשיך ולהעמיק את הידע שלכם בתחומי ההתמחות שבחרתם. לא נותר לי אלא לאחל לכם הצלחה בעבודתכם בהוראה ובחינוך- זו אינה מלאכה קלה כלל ועיקר. לעיתים בעת המעשה נתקלים בהרבה מאוד קשיים ותסכולים. אולם, עם ההתמדה בדרך שאתם מאמינים בה, אני בטוח שיהיה לכם מאור פנים בהרבה נסיבות, כגון שתרגישו שתלמידיכם מתקדמים במסלול החינוכי שאתם מתווים. עלו והצליחו".

נציג האגף להכשרת עובדי הוראה במשרד החינוך, הרב ד"ר יהודה שוורץ הוסיף כי: "כאינדבדואלים וכמוסד המכשיר פרחי הוראה אנחנו מאמינים בכוחו של החינוך הדתי הציוני והלאומי בארץ ישראל. מה ראויים להיות דגשי המנהיגות החינוכית בעת הזו? אין ספק שבבסיס הכל מצויים ערכים וידע. ערכי היסוד האנושיים והמוסריים הם לא רק בבסיס התרבות היהודית, אלא הם חלק בלתי נפרד מהמורשת הציונית. נמשיך לפעול להכשרתם המיטיבית של עובדי ההוראה לעתיד למערכת החינוך בכלל ולמערכת החמ"ד בפרט". בנוסף ברכו במהלך נציגת תואר שני מיכל שמחוני ונציג תואר ראשון, חתן התנ"ך העולמי לשעבר, דוד אלפרט.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תו ירוק. יוארך עד סוף השנה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

משרד הבריאות החליט: תוקף התו הירוק יוארך עד לסוף השנה

קרא עוד