סגור

ספר תורה לזכר הרב רזיאל שבח

מאות בני אדם השתתפו בהכנסת ספר תורה לזכר הרב רזיאל שבח בחוות גלעד. יעל שבח: "אנחנו עדיין כאן ולא מפחדים מהדרך הארוכה שבה אנחנו צועדים" דגן: "נאבק עד לקבלת תב"ע לחוות גלעד. חוות גלעד תהיה עיר ואם בישראל".

חדשות כיפה
כד בטבת התשעט
,
01 בינואר, 2019 9:38
הרב רזיאל שבח הי"ד עם אשתו וילדיו

הרב רזיאל שבח הי"ד עם אשתו וילדיוצילום: באדיבות המשפחה

מאות בני אדם השתתפו אמש (ב') בחוות גלעד בהכנסת ספר תורה לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי לפני שנה בדיוק בצומת חוות גלעד, בין הנוכחים היו: השר זאב אלקין, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת, ח"כ אורן חזן, בני משפחה, חברים ותושבים שהגיעו לכבד את זכרו של הרב שבח. 

יעל שבח, אלמנתו של הרב שבח, אמרה במקום: אתמול קיימנו אזכרה ברוב עם הדרת מלך, השתדלנו שיהיה יותר כמו הילולה ופחות כמו אזכרה ולהגשים את האופי המיוחד של רזיאל. שהיה אדם מאוד שמח וחי. השתדלנו לקיים את "בדמייך חיי" בפעם השניה. אם בפעם הראשונה הכנסנו ספר תורה אחרי 30 יום, אז כאן הכנסנו שוב ספר תורה ומבחינתנו סגירת המעגל הזו רוצה לבוא ולומר: אנחנו עדיין כאן ואנחנו חיים חיי קדושה ושמחה ואנחנו לא מפחדים מהדרך הארוכה שבה אנחנו צועדים".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר: "לפני שנה ביום הנורא הזה שהבאנו את הרב רזיאל שבח לקבורה, יצאנו מבית הכנסת, למסע הלוויה, למסע הנורא והעצוב הזה. עכשיו בדיוק באותה דרך אבל בכיוון ההפוך אנחנו מכניסים ספר תורה, וזה הפסוק "בדמייך חיי", אפשר לראות אותו מתרחש כאן כפשוטו. בשנה הזו עברנו בזכות יעל שבח האשה האמיצה והגיבורה הזו דברים ככ גדולים. מתוך הכאב הגדול שלה, הרימה את עם ישראל כולו ובזכותה הממשלה החליטה להכיר בחוות גלעד כישוב במדינת ישראל. אנחנו נמשיך לפעול עד שלחוות גלעד יהיה תבע, ובסוף חוות גלעד תהיה עיר ואם בישראל. יש בחוות גלעד נשים חלוצות אנשים חלוצים ואנחנו כולנו גאים בכם ומחבקים אתכם.

הרב שמואל אליהו בירך את ילדי חוות גלעד ואמר: "כל מי שנמצא כאן בחוות גלעד עושה נחת רוח לקב"ה".

השר זאב אלקין שיבח את האלמנה יעל שבח ואמר "ההחלטה של הממשלה להכיר בישוב חוות גלעד היא רק ההתחלה, צריך לבנות כאן והישוב' ימשיך ויגדל".

ח"כ אורן חזן אמר: "האנשים כאן חלוצים ואנחנו כולנו נפעל כדי שהישוב יצמח ויגדל".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר