עכשיו במדור היועצים

  1. מירנהדפנה מאיר
  2. המשך לשאלהד"ר צבי מוזס, מכון שילה
  3. המשך לגיסתי...ד"ר צבי מוזס, מכון שילה
  4. עלות התאמת דיאפרגמהדפנה מאיר
  5. גיסתי....ד"ר צבי מוזס, מכון שילה
רונן פדידה

עליזה לביא: לא ייתכן שבית הדין הרבני יסרב לסדר גט לעגונה

ח"כ לביא מברכת על כך שהאירוע בבית הדין הרבני הגיע לסיום מספק, אך מבהירה, כי "אסור שמקרים כאלו יישנו. לא ייתכן שבית הדין הרבני יסרב לסדר גט בגלל שמדובר בראש חודש"

חנן גרינווד, כיפה
ל ניסן תשע"ה, 19/04/2015 13:47

חברת הכנסת עליזה לביא הגיבה היום (א') בצהריים על האירוע בבית הדין ברבני בירושלים, בו סירבו דיינים לסדר גט ולשחרר אישה מעגינותה מכיוון שמדובר בראש חודש, ומבהירה כי אסור שהדבר יישנה ושיש לפעול למינוי דיינים מקצועיים וקשובים בבתי הדין ברחבי הארץ.

לפני כשעה פורסם ב'כיפה' כי לאחר ארבע שנים בהם הייתה אישה עגונה היא התבשרה כי בן זוגה מסכים לתת לה גט. כשהגיעה לבית הדין הרבני בירושלים התברר כי הדיינים מסרבים לאפשר לבעל לתת את הגט מכיוון שמדובר בראש חודש, ולטענתם אסור לתת גט בראש חודש, זאת בניגוד לעמדת ההלכה.

לאחר פרסום המקרה ב'כיפה' ובעקבות מחאה שקמה ברשתות החברתיות, נמצא דיין אשר יסכים לדון בנושא ולאפשר לבן הזוג לתת לאישה גט.

בתגובה לדברים, אומרת ח"כ לביא כי "ראש חודש אינו תירוץ. כעת בבין הדין הרבני מסורבת גט זוכה לשחרור. לא בזכות הדיינים אלא רק אחרי זעקה והתערבות.

"מיד שהובא לידיעתי על המקרה פניתי למנהלת בתי הדין עו"ד אמי פלמור בבקשה לטפל בעניין בדחיפות", מספרת לביא. "לא ייתכן שבית הדין הרבני בירושלים מסרב לסדר גט ולשחרר אישה מסורבת גט מזה ארבע שנים מכבלי עגינותה, כשהסיבה לסירוב היא שמדובר בראש חודש ולא ניתן לתת גט".

"לשמחתי התבשרנו כי המאמצים נשאו פרי, נמצא פתרון והחל תהליך מסירת הגט. נראה שכשיש רצון ונכונות, הרבנים מצליחים לאתר פתרונות", אומרת לביא ומוסיפה כי, "אסור שמקרים כאלה יישנו. הדבר מלמד כמה חשובה מלאכת הוועדה למינוי  הדיינים, שתבטיח לכולנו דיינים מקצועיים, קשובים, המכירים את מגוון הפרטים המרכיבים את החברה בישראל".

"החוק שהעברתי לייצוג הולם לנשים בוועדה נועד להבטיח בדיוק את זה, אך לצערי כיום הוא בסכנה ליסוג לאחור ולהתבטל כחלק מהמו״מ הקואליציוני עם המפלגות החרדיות. אין בכוונתי לאפשר לחוק החשוב הזה להפוך למטבע עובר לסוחר, ואני מחויבת להמשיך לפעול להתרת נשים מעגינותן", מסכמת לביא.

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. לא נלמד אותך להתגנדר ואל תלמדי אותנו הלכה. ok? (ל"ת)
שיקו 4/19/2015 2:30:00 PM
תמונה
2. לא ייתכן שתבקרי דיינים. (ל"ת)
אא 4/19/2015 2:30:00 PM
תמונה
3. מה היא קופצת?
4/19/2015 3:21:00 PM
העניין הסתדר הרבה לפני שהיא פנתה לבית הדין ולעיתונות.
דיין אחד אמר לא, קמה קצת צעקה והתברר שאפשר. העניין היה מסתדר גם בלי הרעש והצלצולים.
תמונה
4. הניסיון שלי היה ההפך
נירה 4/23/2015 10:38:00 PM
הנסיון שלי הוכיח לי אחרת. הדיין עשה איתו "משא ומתן" לשכנע אותו שכדאי לו לסגור את העסק כאן ועכשיו. זה היה בראש חודש. לאחר ההסכמה הוא צעד איתנו לעבר החדר שכותבים בו גיטין, ובאותו רגע התחילו את התהליך, לאחר שעה הייתי אחרי, היה צד ממני וצד ממנו שהיה אפשר להעיד. ותם ונשלם.
היתה לי חוויה תומכת ובכלל לא כמו שמעלילים על מוסד הרבנות.
מי שמאמין לא מפחד.

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד