פלאש 90 מרים אלסטר, גרשון אלינסון

בעקבות מרים: עשר הזמרות הבולטות במגזר

מרים לקחה תוף וכל הנשים יצאו אחריה בתופים ובמחולות. מי הנשים שממשיכות את דרכה גם היום? בחרנו עבורכם את עשר הנשים הבולטות בשירה הנשית במגזר. מנשמה קרליבך ועד דין דין אביב

יעל צלניק
כ ניסן תשע"ז, 16/04/2017 14:05

אודהליה ברלין

ברלין, מהזמרות היוצרות הוותיקות של המגזר. אביה הוא הכליזמר המפורסם מוסא ברלין. ברלין משלבת בין מוזיקה יהודית-דתית לטקסטים וללחנים שלה. בכל ערב יום הכיפורים מקיימת ברלין הופעה לנשים בשם "אוחילה" בבנייני האומה. לברלין שלושה אלבומים, שניים מתוכם אלבומי הופעה. אז נתראה בבנייני האומה בחגים?

 

 

ריקה רזאל

רזאל, אחותם של אהרון ויונתן רזאל ומוכשרת לא פחות. לאורך השנים כתבה והלחינה, אך רק השנה החליטה לצאת במופע שכולו שירים שלה. משפחת בנאי - מאחוריכם...

 

 

אתי אנקרי

את אנקרי אנחנו מכירים כבר שנים ארוכות, עוד מתקופת ההצלחה העצומה שלה בשנות ה-90. בשנת 1995 החלה בתהליך חזרה בתשובה, תהליך המתואר באלבומה משנת 2001 "ים". בארסנל שלה תשעה אלבומים ובימים אלו היא מופיעה בפני נשים בלבד.

 

 לאה שבת

שבת התגלתה לקהל בסוף שנות השמונים והפכה ליוצרת משמעותית במוזיקה הישראלית. בשנת 2006 החלה להתקרב לדת וב 2008 הוציאה את האלבום "פניי" שמתאר את התהליך. עד היום הוציאה שבת 8 אלבומים. 

 

מורין נהדר

נהדר עלתה לארץ מאיראן. השכלתה המוסיקלית רחבה מאוד אך בשנים האחרונות היא מתמקדת במסורת הפיוטים הפרסית. נהדר משתתפת בהפקות שונות בארץ ובעולם ובארסנל שלה שני אלבומים.

 

 נשמה קרליבך

קרליבך, בתו של הרב המזמר שלמה קרליבך ז"ל, מתגוררת בארה"ב אך מקפידה להגיע לעיתים קרובות לארץ. מגיל 15 החלה להופיע עם אביה, וכשנפטר נכנסה לנעליו הגדולות תוך מאבק עם הקהילה האורתודוכסית. בארסנל שלה שבעה אלבומים. קרליבך משייכת עצמה לתנועת היהדות הרפורמית, וחש המכנים אותה "נסיכת הרוק היהודי"

 

רוחמה בן יוסף

בן יוסף, זמרת ויוצרת, מופיעה לפני נשים בלבד. בשנים האחרונות מופיעה עם מאיה אוחנה-מורנו, אלמנתו של עמנואל מורנו, במופע משותף. עד היום הוציאה שני אלבומים

 

רות נודלמן

נודלמן, אחת הזמרות הצעירות ברשימה היא גם פסנתרנית. פרצה לתודעתנו לאחר השתתפותה בתכנית "כוכב נולד" ב-2012. עד כה הוציאה אלבום אחד. מחכים לאלבום הבא!

 

דין דין אביב

אביב פרצה לתודעתנו כחברה בלהקת "גאיה" בסוף שנות התשעים ובהשתתפותה בפרויקט של עידן רייכל ב-2003. מאז חזרתה בתשובה אביב משתפת פעולה עם זמרות דתיות. עד היום הוציאה שלושה אלבומים

 

 נינה טוקייר

טוקייר היא חלק מהצמד המצליח "יונינה" יחד עם בעלה יוני. הצמד הוא להיט ברשתות החברתיות בגלל הקליפים שהם מעלים בהם הם שרים ומנגנים ביחד. נינה כתבה שירים כבר כילדה ומגיל 10 היא מנגנת בגיטרה. אנחנו בעד אלבום סולו!

 

 
לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. אתר רפורמי?
אני 4/16/2017 6:19:00 PM
כשהכותרת היא "זמרות המגזר" והתוכן הוא קרליבך הרפורמית זה אומר דרשני.
תמונה
2. ללא נושא
4/18/2017 3:10:00 PM
קרליבך היא חלק מהמגזר?
בושה!
תמונה
3. לשניים שמעלי
4/22/2017 11:44:00 PM
תתעדכנו המגזר שלכם הוא כבר עם רגל אחת ברפורמה. זה שאתם לא רוצים לנטוש את הספינה הטובעת של הבית של גויים זו בעיה שלכם בלבד !

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד