סרטים

המורה אירנה

עברית / רוסית תרגום: עברית

ישראל ,2010

במאי: איתמר חן
אורך הסרט: 52 דק´
מתאים לגילאים: ילדים, נוער, כל המשפחה, מבוגרים

תקציר עלילת הסרט

אירנה היא אישה פשוטה שבחרה בקריירה לא פשוטה- הוראה, ולא סתם הוראה אלא הורא באחת השכונות היותר קשות בארץ. הסרט עוקב אחרי מאמציה של המורה הצעירה להוביל כיתה אחת בבית ספר בקטמונים אל עבר מה שנחשב בעיני רבים כבלתי-אפשרי: הצלחה בלימודים ותאוות דעת. הקשיחות של אירנה שדורשת משמעת וכבוד למסגרת, מתגלה אט-אט כחלק מנשמה גדולה- אהבה לתלמידיה ואמונה באדם באשר הוא אדם. אירנה רואה במקצוע שלה שליחות עליונה והוא משמש אותה כדי להתגבר על קשיי היום-יום: הגעגועים לבעל שנפטר בדמי ימיו והצורך לגדל את בנה היחיד לבד. היא נתקלת בקשיים רבים ובראשם בדידות וחוסר הוקרה מן הסביבה שרואה בה טיפוס סובייטי וקר, אך מצליחה להתגבר על כולם ולהצעיד את תלמידיה לניצחון.

דרוגים

שווה צפיה
די לאלימות
ערכים
צניעות
התנהגות ושפה
איכות קולנועית

ההמלצה שלי

"המורה אירנה" הוא סרט קטן ויפה שמספר על אישה אחת, במקום אחד, אך מתחת לפני השטח אומר הרבה יותר. אירנה נבנית כסמל- סמל של העולה החדש הסובל מסביבתו המנוכרת, סמל של האם החד-הורית שנאלצת לגדל את בנה בצל געגועים עזים לבעל שנפטר, סמל למורה שפועל מתוך שליחות ומוכן לתת הכל לטובת תלמידיו. הדמות המורכבת הזו מרתקת את הצופה וסיפורי ההצלחה שלה צובטים את הלב ומעלים חיוך. "החיים הם לא פיקניק", אומרת אירנה לילדי כיתה ג´ ברגע של חולשת-דעת, ומי שמבקש לעמוד על דמותה המרתקת רואה זאת היטב, אבל כשזוכרים שיש באזור עדין אנשי מופת, קטנים ורגילים כמו אירנה, אפשר גם קצת לחייך.

נכתב על ידי עדי שרצר
הוספת תגיות

מהן תגיות?
תגיות הן מילות חיפוש המתארות תוכן. התגיות מאפשרות למיין את הסרטים ולמצוא אותן ביעילות ובמהירות.
באיזה מילים כדאי להשתמש ליצירת תגיות?
התשובה הטובה ביותר לשאלה הזו היא: לו היית נדרש לחפש סרט הדומה לסרט זה באילו מילים היית מנסה לחפש אותו?
עדיף לא להשתמש בצמדי מילים או במשפטים שלמים כתגיות.

רק חברים בכיפה יכולים להוסיף תגיות התחבר

תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. היכן אפשר להשיג את הסרט?
7/2/2010
בבקשה? אם אנו מעוניינים לראותו?
תמונה
2. אפשר לראות..
8/17/2010
כיתבי/כתוב בגוגל "המורה אירנה" וז מופיע קישור לצפייה ישירה באתר YNET ממש מממש מומלץ לראות את הסרט!
תמונה
3. המורה אירנה להורדה
8/18/2010
היכן ניתן למצא את הסרט "המורה אירנה" להורדה?
תמונה
4. המורה אירנה
10/24/2010
אני עצמי ראיתי את הסרט בטלביזיה והייתי מעוניינת להקרין אותו בפני מורי חטיבת הביניים בבית ספרי.

היכן אפשר להשיג את הסרט?

תודה, לבנה
תמונה
5. לינק לצפיה ישירה
10/24/2010
http://hot.ynet.co.il/home/0,7340,L-7461,00.html
תמונה
6. המורה אירנה
6/3/2012 10:14:00 PM
ראויה הייתה להבחר למורה שבמדינה
תמונה
7. לאירנה
6/3/2012 10:26:00 PM
צפיתי בסרט על המורה אירנה ואני רק רוצה לפגוש את אירנה ולחבק אותה, הנחישות שלה והאהבה ללא תנאי, הנתינה העצומה והמסירות לילדי הכתה שהיא מלמדת הם אות ומופת לכל מורה בישראל. אירנה את אישה מדהימה, את נדירה והלוואי שהחיים יאירו לך פנים. ריגשת אותי כאבא לילד צעיר. אני גאה לחיות במדינה שאת מורה במערכת החינוך שלה. תודה רבה לך. וחיבור גדול.
תמונה
8. המלאכית ארינה, אני מצדיעה לך!!
6/3/2012 10:26:00 PM
התרגשתי והוקסמתי מאישה מדהימה שיש כוח ואהבה לילדים ובדרך כל כך מיוחדת ומלאת אמונה נותת יום יום לילדים דבר שיתכן שלא יזכו לקבלו לעולם ולא ניתן להעריכו בשום סכום בעולם ואני בטוחה שחלק מילדים וודאי יגיעו רחוק ולאירנה יש חלק נכבד בזה!! כאב לי לראות את בדידותה של ארינה ואני מזמינה אותה להכיר אותי ואת משפחתי ולהיות לה למשפחה... גם לי יש ילדים ואני מאמינה שלטל יהיה כיף להכיר ... אני אדאג לצור איתך קשר... כל הכבוד לך!!
תמונה
9. המורה אירנה
6/4/2012 10:30:00 PM
"המורה אירנה" הוא סרט על אישה רוסיה.......ראינו שרוסים זה לא רק זונות ושתיינים.אירנה גדולה מהחיים,מתוך קשיים,געגועים לבעל שאיננו,גידול ילד עם קשיי הסתגלות ובדידות איומה היא מסוגלת לתת ברוחב לב אין סופי-התרגשתי מאוד.היתי רוצה לחבק ולהודות לה.........לחיים!!!!

סרטים המלץ על סרט סרטים למורה ולמדריך אודות
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד