סרטים

המתמחה

The Intern

אנגלית תרגום: עברית

ארה"ב ,2015

במאי: ננסי מאירס Nancy Meyers
אורך הסרט: 121
מתאים לגילאים: כל המשפחה, מבוגרים

תקציר עלילת הסרט

בן ויטיקר (רוברט דה-נירו המעולה, בן 72 כיום) יוצא לפנסיה אחרי שעבד 40 שנה בהנהלה של מפעל להדפסת מדריכי טלפון, והוא פשוט משועמם. הוא נעתר ליוזמה חברתית של חברת מסחר אלקטרונית שהקימה ומנהלת אישה צעירה – ג´ולס אוסטין (אן האת´וויי). בן מתמנה לעוזרה האישי של ג´ולס ובמקביל הופך למעין אבא / דוד /יועץ של העובדים בסביבתו והוא אף פותח ברומן עם עובדת מבוגרת. כאשר ג´ולס נקלעת למשבר עסקי ומשפחתי, בן מתגלה כעוגן היציב שלה.

דרוגים

שווה צפיה
די לאלימות
ערכים
צניעות
התנהגות ושפה
איכות קולנועית

קדימון הסרט

ההמלצה שלי

בעולם שמשדר שהוא שייך לצעירים, טוב להיזכר בהשקפת התנ"ך: ´בישישים חכמה´. אנשים מבוגרים ומנוסים יכולים לתרום הרבה לחברה, לא תמיד אנחנו יודעים לנצל זאת.
הסרט שלפנינו מעצים את הפער הזה כשהוא מפגיש את הפנסיונר, איש העסקים לשעבר עם היזמית הצעירה מלאת האנרגיה ובעצם עם כל שכבת הגיל שלה. ההצגה של הפנסיונר המחויט שהופך כאמור למעין ´כותל מערבי´ לעובדים הצעירים שסביבו ומסייע להם להתגבר על משברים שונים, ראוי לו שיהוה מסר לחברה המקדשת את הנעורים.
היבט חברתי נוסף ומעין הוא מבנה המשפחה של ג´ולס. אנחנו רגילים לשמוע על גברים המכורים לעבודתם ובקושי פוגשים את ילדיהם כשהם מותירים את ניהול הבית בכללותו בידי נשותיהם. בסרט הזה מתהפכות היוצרות – בעלה של ג´ולס מוותר על הקרירה המבטיחה שלו לטובת העסק, המבטיח לא פחות, שלה. הוא משמש כדבריה ´אבא במשרה מלאה´ כולל לשבת בגינה עם שאר האימהות. זהו מצב נפיץ גם כשהאישה מוותרת על עבודתה וגם במקרה ההפוך.
התסריטאי לא עצר ושם בפי בן מספר שורות פמיניסטיות הנתקלות דוקא בביקורת (הלא מילולית) של מי משאר האמהות (הנראה נטולות קריריה)
לסרט אפוא יש פוטנציאל חינוכי הן בהיבט של פער הדורות והן היבט המגדר. אולם גם בלי המסרים, הסרט הוא סרט חביב ומרגש לעיתים..

נכתב על ידי הלל אפלבום
הוספת תגיות

מהן תגיות?
תגיות הן מילות חיפוש המתארות תוכן. התגיות מאפשרות למיין את הסרטים ולמצוא אותן ביעילות ובמהירות.
באיזה מילים כדאי להשתמש ליצירת תגיות?
התשובה הטובה ביותר לשאלה הזו היא: לו היית נדרש לחפש סרט הדומה לסרט זה באילו מילים היית מנסה לחפש אותו?
עדיף לא להשתמש בצמדי מילים או במשפטים שלמים כתגיות.

רק חברים בכיפה יכולים להוסיף תגיות התחבר

תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. סרט מתוק.
2/18/2016 11:56:00 AM

סרטים המלץ על סרט סרטים למורה ולמדריך אודות
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד