משאל כיפה

למי תצביעו בפריימריס של "הבית היהודי"

  • נפתלי בנט
  • יצחק זאגא
  • יונתן ברנסקי

Lilyana Vynogradova / Shutterstock.com

בחותם מוחים: במשרד החינוך מלמדים על קדושת ירושלים עבור שאר הדתות

ב´חותם´ טענו בפני השר בנט, כי באחד הספרים על ירושלים מופנים תלמידי ישראל לעיין בברית החדשה. משרד החינוך: "ירושלים קדושה לעם היהודי, אך גם לדתות האחרות"

משה ויסטוך
כ"ב אדר תשע"ז, 20/03/2017 12:36

משרד החינוך מאמין שתלמידי ישראל צריכים להכיר בחשיבות ירושלים גם עבור דתות אחרות. כך עולה ממכתב תגובה ששלחו לארגון 'חותם'.

מנכ"ל הארגון, עמיטל בראלי, שיגר לשר החינוך נפתלי בנט מכתב, בו הוא בירך אותו על התכנית להעמקת הקשר בין עם ישראל לירושלים. עם זאת הוא הדגיש כי בתכנית יש הפניה לספר המקדש את ירושלים עבור שלושת הדתות ולדברי פוגע בזיקת העם היהודי לבירתו. "במסגרת הפעילויות המומלצות של משרד החינוך", כותב בראלי, "לרגל 50 שנה לאיחוד העיר, מופיע באתר האינטרנט של המשרד המלצה ללימוד ספר 'בנתיבי ירושלים' שנכתב על ידי 'יד בן-צבי'. הספר עוסק בנושא 'ירושלים קדושה לשלוש הדתות'".

לדבריו, "במהלך כל הפרק, לא ניתן למצוא, ולו בדרך רמז, אמירה הקושרת אותנו כעם ישראל אל הנרטיב היהודי של קדושת ירושלים. כצופה מן הצד, מציעה הירדני בפני תלמידים צעירים בגילאי יסודי את גישת הדתות השונות, כדי שיוכלו לבחור באמצעות מי מהן ברצונם להתחבר לעיר". בהמשך הוא כותב כי בספר אף ישנה הפניה למקורות ב"ברית החדשה".

סגנית יו"ר המזכירות הפדגוגית, דליה פניג, השיבה למכתב 'חותם' וכתבה כי "החומרים באתר משרד החינוך מזמנים מבט רחב על חשיבותה של ירושלים, ומדגישים את מקומה ההיסטורי והדתי לעם היהודי". פניג הוסיפה כי אין כל פסול בכך שתלמידי ישראל יכירו בחשיבותה של ירושלים עבור בני הדתות האחרות, "יחד עם זאת, אנו מאמינים שכל תלמידי מערכת החינוך של מדינת ישראל, שרובם יהודים אך מיעוטם נוצרים ומוסלמים, מחויבים להכיר את השונה והאחר ולדעת שירושלים קדושה לעם היהודי, אך גם קדושה לדתות האחרות. איננו רואים בלימוד זה החלשת הזהות היהודית של התלמידים היהודים. נהפוך הוא, ככל שתלמיד מכיר את השונה והאחר הוא מבין טוב יותר את עצמו ואת דתו".

מארגון חותם נמסר בתגובה: "צר לנו שדווקא בשנת היובל לאיחוד ירושלים, משרד החינוך מוצא לנכון לערער אצל התלמידים את יסוד הזכות של העם היהודי על ירושלים, ולהציע לתלמידי היסודי את גישת הדתות השונות כדי שיוכלו לבחור באמצעותה באיזו גישה ברצונם להתחבר לעיר. באופן הזה עלול דור התלמידים לאבד את המוטיבציה לשמור על ירושלים המאוחדת כבירתה של מדינת ישראל".

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. בואו נתנהג כמו הגויים
אפס שתיים 3/20/2017 12:45:00 PM
שהגיעו למקום מסויים וניסו למחוק לו את ההיסטוריה. כאילו אין שום היסטוריה וזיקה מוסלמית ונוצרית לירושלים, כאילו אין מורים שאמורים ללמד בבית הספר ולעורר דו שיח בין התלמידים, כאילו ההיסטוריה היא הבעיה וצריך לשנות אותה.
תמונה
2. זה מזכיר לי...
3/20/2017 1:42:00 PM
כשהייתי בסד"ח בירושלים בשירות הצבאי, חיילים לא דתיים התלוננו שהם כל הזמן שומעים על האסלאם והנצרות, אבל ה בקושי שומעים על היהדות בירושלים...

שימו לב:
לאסלאם - מכאן מוחמד עלה למרום (לפי פרשנות מסויימת למסורת מסויימת)
לנצרות - כאן חי ופעל ישו וסעד סעודתו האחרונה
ליהדות - חורבן וחורבן...

ככה זה מוצג וככה זה נתפס. כאילו אין 3000 שנות היסטוריה של חיים יהודיים בעיר!

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד