משאל כיפה


shutterstock

הרב שרלו על קנאביס: מהי הדרך להתיר את השימוש

הרב יובל שרלו צייץ בטוויטר כי לפי דעתו יש לבחון התרת שימוש בקנאביס לצרכים רפואיים ובהמשך הבהיר: "נקודת המוצא היא חירות הפרט, עד להתמכרויות"

מערכת כיפה
י"ד טבת תשע"ז, 12/01/2017 12:46

הרב יובל שרלו, שהיה בין השאר חבר בוועדת סל התרופות כתב בטוויטר על שימוש בקנאביס כי "מבחינה אתית, השאלה היא מהי הדרך להתיר את השימוש ובצדק, למי שנזקק לכך באמת, בלי להציף את השוק בפיתוי, בשחיתות ובתופעות נוספות".

מהציוץ הזה התפתח דיון בעקבות קושיות של עוקבים. הלל גרשוני כתב לרב: "יש לי חדשות לכבוד הרב: השוק כבר מוצף; והשחיתות רק גדולה יותר עכשיו". ונענה: "אני מכיר היטב את המציאות (עוד מימי סל הבריאות). קודם כל צריך להתיר את השימוש לנזקקים. אבל זה לא פותר את חיפוש הדרך למניעת הצללים".

בתגובה לטענה כי הדרך להפסיק את התופעות הנלוות לסחר בקנאביס של פשע וכדומה היא להפסיק את האכיפה שהיא 'יוצרת הצללים הגדולה ביותר' ענה הרב שרלו: "באופן עקבי ושיטתי עמדתי בכל תחום הוא שאין אורות בלי צללים. היתר חופשי גם מלא צללים, ועל כן צריך להתמודד גם אתם".

כשנשאל על ידי נחמיה גרשוני מה ההבדל בין אלכוהול שמותר בחוק לקנאביס שאסור ענה הרב: "ואכן גם באלכוהול יש מגבלות.אני תומך בקנאביס בשל העובדה שבראש ובראשונה צריך לאפשר למי שזקוק לזה. אבל אי אפשר להתעלם מהצללים". והוסיף מאוחר יותר: "עמדתי היא שחרות הפרט היא נקודת המוצא, עד למקום בו מדובר בהתמכרויות, ששם יש חובה על החברה שלא להתאכזר בהתעלמות מהבעיה".

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. תרתי דסתרי
אדם חופשי 1/15/2017 9:01:00 AM
קושיא לרב שרלו: חובת התערבות החברה וחרות הפרט הן תרתי דסתרי.

אם נקודת המוצא היא חרות הפרט, אזי אין כל מקום לחובת התערבות של החברה.

כאשר ´חובה´ = חוק, ועונש לעבריין.

זאת מבלי להכנס בכלל לדיון טכני האם קנאביס מזיק או לא, ואם כן, האין כולסטרול (למשל) מזיק יותר.

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד