משאל כיפה

למי תצביעו בפריימריס של "הבית היהודי"

  • נפתלי בנט
  • יצחק זאגא
  • יונתן ברנסקי

צילום מסך

בלעדי: הרב לוינשטיין תוקף את צה"ל

בשיחה עם מאות רבנים ומחנכים הציג ראש המכינה בעלי, כתב אישום נגד חיל החינוך ומגמות חינוכיות בצבא שבעיניו הן מסוכנות לרוח צה"ל: "קורס טיס נשלח לצבוע מועדון של סוטים בתל אביב". צפו בוידאו מתוך השיחה

משה מאירסדורף
ח תמוז תשע"ו, 14/07/2016 19:14

במסגרת כנס "ציון וירושלים" בו השתתפו  למעלה מ-700 רבנים ומחנכים עסקו הדוברים בהתמודדות עם השפעת הרפורמה על זהותה היהודית של מדינת ישראל. הכנס הוא פרי יוזמתם של ארגונים רבים העוסקים בחיזוק ציביונה היהודי של מדינת ישראל ביניהם מרכז ליב"ה, מכון חותם, אגוד רבני קהילות, רבני דרך אמונה, התנועה למדינה יהודית וארגונים נוספים.

הרב יגאל לוינשטיין, המייסד והעומד בראש המכינה הקדם צבאית 'בני דוד' בעלי מנה בפני השומעים מספר תופעות שהן תוכנית העבודה של צה"ל ולהן צה"ל מחנך. הערכים הללו מועברים בעיקר לקצינים מבה"ד 1 ועד לפו"מ בדרגות הבכירות יותר. כך לדוגמא כיצד בפו"מ מלמדים את הנראטיבים של הפלשתיני אל מול המתנחלים כשעמדת צה"ל נשארת אובייקטיבית לכאורה: "בפו"מ, לקצינים הבכירים של צה"ל מוצגות שתי עמדות. מגיע מרצה פלשתיני שמציג את עמדותיו. מולו, את מי מביאים? כמובן מתנחל שיציג את העמדה של הצד השני. ומי אתם הצבא? הצבא מהאו"ם. הוא מנסה למצוא את הדרך והאיזונים בין שני נראטיבים".

במהלך השיחה תיאר הרב לוינשטיין כיצד המסעות לפולין של הצבא מובלות על ידי אג'נדה שמנסה למנוע שחיילי צה"ל יהפכו לנאצים:

"היום הנסיעה לפולין יש לה שתי תכליות ועל זה מעיד קצין חינוך ראשי שהוא מנסח האג'נדה שנקראת 'המדרון החלקלק'. מה אומרת האג'נדה? נוסעים לפולין, יש ספר שנקרא 'אנשים רגילים', ספר שמתאר איך גייסו אנשים רגילים למשטרת הסדר שבהמשך עברה לפיקוד הס.ס שרצחה יהודים.   העולה מן הספר, שגם לאדם נורמאלי יכול להפוך לחיית טרף ולרצוח בלי הבחנה אנשים נשים וטף. וכדי שלנו, לצה"ל, לא יקרה התופעה הזו, אנו עוברים באושוויץ סדרת חינוך כדי שלא נהפוך לנאצים בשטחים הכבושים".

הרב לוינשטיין מנה מספר מקרים בהם מחנכים את הקצינים החיילים ליחס לאחר ולשונה עם דגש על הקהילה 'הגאה' בלשון צה"ל,  ובלשונו של הרב לוינשטיין 'סוטים' כשהוא מקפיד לקרוא להם כך לאורך כל השיחה.

"יש הרצאות של סוטים בבה"ד 1 הצלחנו להוריד את זה. היו גם סרטים סביב העניין שהציגו את אורחות חייהם של הסוטים וחיילים שסירבו לצפות ונשפטו".

"השיא היה בקורס טיס שבמסגרת הבלבול הערכים הצבא עוסק בהתנדבות אזרחית ושותפות חלקים בחברה החלשים יותר. קורס טיס היה שותף, אליטה כידוע, גם היא תהיה שותפה. לפני כמה חודשים בקורס טיס, בשלב מאוד מתקדם בקורס, נלקחו להתנדב ולצבוע בהתנדבות את מועדון בתל אביב. כשבירר התלמיד שלנו לאן הולכים, אמרו לו 'הולכים להתנדב במועדון של הסוטים בתל אביב'.

"קורס טיס של צבא הגנה לישראל שולח קורס טיס להתנדב, לצבוע מועדון של סוטים בתל אביב הבחור לא מצמץ ולא התבלבל ואמר 'אני לא הולך מה זה קשור לקורס טיס?, זה בניגוד לערכים שלי ומצפוני'. אמר לו המפקד 'בסדר, אתה לא תצבע את המועדון אבל אתה לא יכול לפרוש מן החבורה כי אנחנו נוסעים'. אז הוא נסע ונאלץ לשמוע את עמדתם ואת תפיסת עולמם של האנשים האלה. חשבתי שזה תקלה, ולפני חודשיים הגיע אלינו קצין חינוך ראשי. ובפעם הראשונה נאמרו הדברים בגלוי. כל מה שאני אומר פה הוא מאמין כך, הוא מחנך כך, הוא חושב כך ומחנך לכל מה שאני אומר פה. עד אז ראינו רק הבהקים של תופעות. שמנו את כל הדברים על השולחן. שיחה קשה ונוקבת לפחות אבל ברורה ונאמרו הדברים.  הוא רואה ערך בחינוך לקבלת האחר במסגרת זכויות הפרט, הכר את השונה והסוטים הם כמובן הדגל הכי חשוב בתחום הזה כי צריך לחנך אותנו לקבל אנשים שונים מאיתנו.

תם עידן התמימות "פעם היינו חביבי הצבא והיום אנחנו מסכנים" נאמר במפורש 'מעדיפים לוותר על עשרות חיילים קיצוניים ובלבד שיהיה לנו חיילים נורמאלים'.  היום חוששים מהמוטיבציה ובעיקר מהרגש הלאומי הגדול והחיבור עם הדת זה דבר מסוכן ביותר

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. חיים בסרט
גדי 7/14/2016 9:19:00 PM
והעיקר אהבת ישראל.
תמונה
2. יישר כח לרב לוינשטיין
מתבוננת 7/14/2016 9:51:00 PM
ההשפעה הזו אינה בהכרח השפעה של הרפורמה אלא של השמאל הבינלאומי הגלובלי כי הוא רואה באידיאולוגיה הלהטבית דרך למוטט את כל הדתות ואת כל הלאומים. ברגע שמוסד המשפחה נחלש נחלש כל הלאום. במדינת ישראל השפעת האתוס הזה תחסל את הציונות החילונית השמאלית אך תהיה פה מלחמה קשה על כך שהאידיאולוגיה הלהטבית לא תשלוט ולא תקבע פה את הנורמות. בזרמים הליברלים כל מי שלא יישר קו - פוטר, הודח מתפקידו. יהדות ארה"ב הליברלית גוססת בשל האידיאולוגיה הלהטבית שחדרה אליה.
תמונה
3. ללא נושא
לילי 7/14/2016 11:07:00 PM
כמה שנאת חינם מצד הדתיים.
בקרוב תהיה כאן מלחמת אזרחים בגללכם, ובגלל השנאה החולנית שאתם רוחשים לכל מי שחושב אחרת מכם.
חלאות!
תמונה
4. ללא נושא
7/15/2016 12:11:00 AM
בלעדי? פחחחח יח"צ שנשלח לכולם ועלה בסרוגים כבר אתמול!!!
תמונה
5. אוי ואבוי
שלומי 7/15/2016 2:15:00 AM
איזה מזל שהרב לא מועמד להיות רב ראשי לצה"ל ואיננו צריך להתנצל בפני אף אחד. אוי ואבוי לנו שאלה הרבנים שלנו.
תמונה
6. למה יש כל כך הרבה בשנאת בדת שלנו? (ל"ת)
ואהבת לרעך כמוך 7/15/2016 9:44:00 AM
תמונה
7. קצין חינוך ראשי
שי 7/15/2016 10:50:00 AM
בלי להיכנס לגופם של דברים,קח"ר הנוכחי חוטא בחטא ההיבריס.כן,עוד קצין בכיר ועתיר זכויות שחושב שיודע הכל.שלא יתבלבל הרב,הוא לא בא לשמוע או חלילה להקשיב,הוא בא להשמיע,להטיף ,להגן ולעגן את גישתו.
אבל..
גם לו יש מפקדים (ר אכ"א וכמובן הרמטכ"ל) ואם יש לו וכנראה שיש לו גיבוי ,אז שתדע כל אם עבריה..
תמונה
8. חיילים
ג 7/15/2016 11:25:00 AM
כפי שאמרתי בעבר יצטרכו להביא תיילנדים לשרת כי השמאל לא רוצה לשרת והימין לא מוכן לשרת את אידיאולוגיית השמאל
תיבאו תיילנדים
תמונה
9. לכל המתלוננים על שנאת חינם...
7/15/2016 12:21:00 PM
לילי - מי שמכנה אחרים "חלאות" שלא יתהדר בלהאשים אחרים במלחמת אחים ושנאת חינם.
הרב, כומ כל אזרח אחר, זכאי להביע את דעתו. נתחיל בזה. אנחנו דמוקרטיה.
הוא מתייחס לתופעה חמורה שקוראת בצבא (והוא לא היחיד שמתלונן על כך). אבל אם מישהו ידבר נגד רבנים בצבא, לא יאשימו אותם בשנאת חינם וכד´ אלא יגידו שהם מתלונניםע ל משהו לגיטימי (למרות שמדובר בהמשצות). אז למה כשמישהו מהצד האחר מתלונן זה הופך אותם ל"חלאות"?
השנאה נגד הדת ונגד הדתיים עברה מזמן כל גבול ומותר להם לעמוד על שלהם.
אם יש גורמים שמשתמשים בצבא לקידום אינטרסים שלהם הנוגדם את האינטרסים של אזרחי ישראל - וודאי שמותר לחמות כנגד כך.
כשהתגייסתי לצה"ל, זה היה להגן על האזרחים. כיום מחייבים אותי לסכן את חיי לטובת האויב וכבר נהרגו לנו מספיק חיילים ואזרחים בגלל זה!
כאשר מישהו מעדיף "שירת נשים" על פני חיילים טובים - אז הוא פוגע בצבא!
תמונה
10. כל מה שנאמר כאן אמת לאמיתה אני מקוה שהרמטכ"ל יתפקח
אריק 7/15/2016 12:49:00 PM
את קצין החינוך הזה שמחנך לאהבת סוטים ורפורמים יש לזרוק לכל הרוחות (אשתו רביי רפורמית )
תמונה
11. בושה שאלו המחנכים של הציבור שלנו
audi86 7/15/2016 1:48:00 PM
איך יעלה על הדעת שאדם שנושא משרת ´רב´ יעלה תכנים כ´´כ גזעניים כלפי אנשים ששונים ממנו, איך מאפשרים לאדם כזה לדבר ככה ולא הורידו אותו בבושה מהבמה?!
אלוהים אדירים- כמה אפשר לחלל שם שמים!!!!!
תמונה
12. ב״ה סוף סוף מישהו אאומר ת ללא האמת צנזורה (ל"ת)
Orenisti 7/15/2016 1:56:00 PM
תמונה
13. ואיפה הרב אייל קרים?
דללף 7/15/2016 2:42:00 PM
רק אתמול אמר: ״אני מכיר בשונות ובמגוון הקיים בין חיילי צה"ל, ובתרומה החשובה של כל חייל וחיילת המשרתים בצה"ל, ללא קשר לנטייתו המינית... הרבנות שאליה אני משתייך מחויבת להליכה המשותפת עם כל גווני האוכולוסיה בצה"ל.״

יכול להיות שהדברים נאמרו רק בשביל המינוי? אם לא, שיקום בהקדם ויצא נגד הרב לוינשטיין והרטוריקה המסוכנת שלו.

וכן, לפני שחשפתם את פניכם האמיתיות הייתם חביבי הצבא (גם אני לא ראיתי את האסון בהתחלה), אבל מאז שהרשיתם לעצמכם להגיד בפה מלא שאתם בעצם חותרים נגד הערכים של רוב הציבור (רוב הציבור אינו משתייך לישיבות הקו וספיחיהן, וגם לא מזדהה עם ערכיהן. למעשה בכל פעם שזה נמדד בקלפי לא עברתם את אחוז החסימה) הצבא הבין שיש לו עסק עם פנאטים דתיים שעולם הערכים שלהם מעוות ומסוכן, והם אינם משרתים את צבא ההגנה לישראל אלא את הרב יגאל לוינשטיין ודומיו. אתם המיעוט, ואנחנו הדתיים ה״נורמליים״ שמאמינים בתורה ובדרך ארץ, צריכים להקיא אתכם מתוכנו. סטיתם מן הדרך. אתם הסוטים.
תמונה
14. כל הכבוד לרב! האמת צריכה להאמר!
יוסי 7/15/2016 3:06:00 PM
טוב לראות שיש עוד מי שאומר את הדברים ולא מתיפייף בטענות של "ואהבת לרעך כמוך" שדבר אין להם עם התורה והיהדות והקב"ה. ביהדות נלחמים ברוע ושואפים לתקן את האדם והעולם, ולא לתת לא להתפתות לייצריו הרעים ולדרדר את העולם.
תמונה
15. הרב תקף את דרכו של קצין חינוך ולא את צה"ל
טל 7/15/2016 4:09:00 PM
הכותרת שגויה נא לתקן אותה.
צה"ל יקר מאד לרב יגאל לוינשטיין שליט"א והוא עצמו מחנך לגדלות בתורה ובאמונה עם שירות משמעותי וקצונה בצה"ל
תמונה
16. ללא נושא
חנן 7/17/2016 12:34:00 PM

ישר כוח גדול למארגני הכנס ולרב יגאל! איפה אפשר לראות את השיחה המלאה?

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד