משאל כיפה

למי תצביעו בפריימריס של "הבית היהודי"

  • נפתלי בנט
  • יצחק זאגא
  • יונתן ברנסקי

רונן פדידה

עליזה לביא על הניסיון להדחת הרב ריסקין: שיא ניתוק הרבנות מהעם

חברת הכנסת עליזה לביא הגיבה על הניסיון של גורמים בכירים במועצת הרבנות הראשית להדיח את הרב שלמה ריסקין. "נקמה שתתנקם ברבנות"

חנן גרינווד, כיפה
ז סיון תשע"ה, 25/05/2015 18:09

הסערה סביב הניסיון של גורמים בכירים ברבנות הראשית להדיח את הרב שלמה ריסקין, רב העיר אפרת, לא נרגעת חברת הכנסת עליזה לביא מגיבה לפרסומים ב'כיפה' לפיהם גורמים במועצת הרבנות הראשית פועלים על מנת שכהונתו של הרב שלמה ריסקין לא תוארך.

לדבריה, מדובר בנקמה שתתנקם בסופו של דבר ברבנות הראשית. "הרב ריסקין אומר ועושה. הוא עמוד האש שלפני המחנה שהולך וגדל. פגיעה בו היא קו שבר שאותו מובילה הרבנות הראשית עצמה. פגיעה שתנתק סופית את הרבנות הראשית מהעם".

"אני קוראת לרבנים הראשיים לגלות אחריות, ולבטל את הכוונה שלא להאריך את כהונתו כרב העיר אפרת. מעשה זה ישמוט את מעמד הרבנות הראשית גם בישראל וגם בתפוצות", קובעת לביא.

"המהלך הזה מסמל את שיאו של הניתוק המתמשך של הרבנות מהעם, בוודאי מתושבי אפרת שמרוצים מאוד מהרב ריסקין, אבל במיוחד מהגרים אותם הוא מקרב, מהנשים אותן הוא מעודד להשתלב בלימוד התורה ובפסיקת ההלכה ובעיקר- מכל מי שמעוניין שרב עיר יהיה מעבר לפקיד 'מטעם' אלא שיטול על עצמו אחריות תורנית ורוחנית להנחיל את היהדות מתוך חיבור למציאות המשתנה של ימינו ולהוציא לפועל חזון רחב יריעה, דעת ותבונה גם עבור הדורות הבאים".

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. נקמה - לאו מפורש בתורה
יעל לוין 5/25/2015 6:15:00 PM
נוסח הפתיח "נקמה שתתנקם ברבנות" בעייתי מבחינה הלכתית, וגם אנושית, כי האיסור לנקום הוא לאו מפורש. מי בכלל אמר שיש כאן נקמה מצד הרבנות. זה דורש הוכחה מוחלטת. לכן לשון הפתיח הוא לא ראוי. הניסוח הזה יזכה לביקורת על ידי כל אדם נייטרלי. אני לא מתיייחסת עתה לגופו של עניין. אבל התהדרות בנקמה - היא לא דרך היהדות. היא מנוגדת, זהו תרתי דסתרי.
תמונה
2. אל תצפי שהתורה תתישר קבוע עם התרסקות העם
קבי 5/25/2015 10:11:00 PM
העם שאת מדברת עליו התנתק מהתורה, הוא לא רוצה אותה בשום צורה חוץ ממוזיאון.
מי שצריך ליישר כאן קו הוא העם שצריך לחזור ולהבין את תורתנו הנצחית - ולא להיפך
לכן ההגיגים שלך ממש אינם רלוונטיים יותר.
שילכו הביתה.

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד