משאל כיפה

למי תצביעו בפריימריס של "הבית היהודי"

  • נפתלי בנט
  • יצחק זאגא
  • יונתן ברנסקי

בית הלל

אורבך בכנס "בית הלל": המתונים צריכים להתעורר ולהילחם בקיצוניות

ארגון הרבנים כינס לראשונה את המועצה הציבורית של הארגון, שכוללת למעלה מ-100 מנהיגי ציבור בחברה הישראלית. הרב נויברט: לשנות את השיח הציבורי בנושאי דת ומדינה ממקום של חיכוך למקום של חיבור

יונתן אוריך, כיפה
כ"ב תמוז תשע"ג, 30/06/2013 11:03

ארגון הרבנים ”בית הלל“ כינס ביום חמישי האחרון, לראשונה, את המועצה הציבורית של הארגון. בכנס עסקו המשתתפים, המונים למעלה ממאה מנהיגי ציבור בתחומי העשייה והפעילות השונים בחברה הישראלית לצד רבני בית הלל בסוגיות ובדרכים להובלת שינוי חברתי בענייני דת, חברה ומדינה.

המועצה הציבורית קמה לצד הגוף הרבני של ”בית הלל“, כדי לממש את חזון השותפות עם הציבור. מטרת המועצה הציבורית היא למפות דרכי פעולה להתמודדות עם האתגרים המרכזיים של החברה הדתית והחברה הישראלית בתקופתנו.

בכנס, התקיים מושב שעסק בדרכים ליצירת זהות יהודית משותפת בחברה הישראלית בהשתתפות השר וח"כ אורי אורבך, ח"כ עליזה לביא וח"כ אלעזר שטרן. לשאלתו של הרב יהודה גלעד, מנחה הפאנל, בנושא מה הם כחברי כנסת רוצים וצריכים מבית הלל כהנהגה תורנית קשובה ענה השר אורי אורבך: "אני מבקש מכם להמשיך את הדיונים המעמיקים שאתם עושים, עצם הדיונים הם חשובים אך הם צריכים לצאת החוצה אל הציבור בצורה יותר נרחבת. אני רוצה שתהיו כוח משמעותי רציני ושגם המתינות תהיה קיצונית קצת. המתונים בעייתם שהם נלחמים גם במתינות, בית הלל צריכים להיות יותר אקטיביסיטים כדי שיראו לחץ גם מהציבור המתון".  

ח"כ עליזה לביא השיבה כי היא ”לומדת מהדיון כאן, בכנס המועצה הציבורית של בית הלל, שאנו הפוליטיקאים צריכים לשתף פעולה, תודה לכם בית הלל שאפשרת לנו הפוליטיקאים לשוחח.  אני צריכה אתכם, תלמדו אותנו הפוליטיקאים איך עושים זאת נכון, אנחנו לא יכולים לבד, אני מבקשת שתחזירו את האומץ ההלכתי לעולם ההלכה". 

ח"כ אלעזר שטרן הוסיף: "תעזרו לנו לפעול בתוך עולם ההלכה שיודעת לקבל החלטות שמחוברות לחברה הישראלית ומבינה שחלון ההזדמנויות לא הולך ומתרחב. בית הלל תעזרו לנו לעשות את השינוי".

הרב רונן נויבירט, מנכ"ל בית הלל, אמר כי "מדינת ישראל ניצבת בפני אתגרים משמעותיים ביותר לגבי הזהות היהודית של החברה הישראלית. יש חובה לשנות את השיח הציבורי בנושאי דת ומדינה ממקום של חיכוך למקום של חיבור. ניסינו לעשות זאת בבית הלל בשנה האחרונה ע"י הקמת הנהגה רבנית קשובה אמיצה. אנו מאמינים שהחיבור שעשינו ביום חמישי האחרון עם מנהיגים מרכזיים בחברה הישראלית מתחומים שונים של עשייה, יסייע באופן משמעותי בשינוי השיח בחברה הישראלית ובמיצוב היהדות כגורם מלכד".

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובה



תמונה
1. בית הלל צריכים לשאול את עצמם
דרשני 6/30/2013 11:09:00 AM
למה בד"כ הנשים שבאות לכנסים שלהם לא לבושות בשיא הצניעות.
תמונה
2. נו נו... אלעזר שטרן
ליאור 6/30/2013 11:20:00 AM
מצאתם לכם מורה דרך גם כן...
תמונה
3. נו, מחכים עכשיו להכפשות ולגינויים של ה"אפרתים" (ל"ת)
6/30/2013 11:32:00 AM
תמונה
4. לרב אסור לגדל זקן? (ל"ת)
euch 6/30/2013 12:20:00 PM
תמונה
5. חחח התעוררת? שני התחנפת לקיצונים כדי להיבחר (ל"ת)
מודה ועוזב ירוחם 6/30/2013 12:37:00 PM
תמונה
6. יועז הנדל
שלום 6/30/2013 1:03:00 PM
חבל ששטרן דוחף את הנדל לכל מקום שהוא הולך אליו. הבנו שהוא היה רוצה שהבת שלו תתחתן איתו אבל זה לא קרה! שטרן עיוור ואין סיכוי שיראה שהיורש שהוא סימן הוא אופורטוניסט, שכבר בגד בבוס שלו ותקע סכין לחברה הכי טובה שבטחה בו. הנדל מנסה להצטייר כאיש רוח לוחם צדק אבל הוא איש קטן שהאסטרטגיה שלו היא להסתיר את המניעים האמיתיים שלו (לצבור כוח כמו כל פולטיקאי ולהצטייר כמשהו אחר).
טוב שכל המפלגות דחו אותו בבחירות האחרונות.
בית הילל - אל תתהדרו באיש הזה. אתם עוד תראו שהוא ימיט עליכם קלון.
תמונה
7. מס. 1 - שאל את עצמך
רועי 6/30/2013 1:43:00 PM
האם כל היהדות שלך נסובה סביב לבושן של בנות ישראל? מה לבשה זו ולמה לבשה ההיא?
אתה מוזמן ללכת לכנסים של החרדים. שם לא תראה בכלל נשים, לא תעמוד בניסיון, ועיניך לא תיכשלנה יותר במראות אסורים
תמונה
8. תמשיכו להתחנף לחילונים (ל"ת)
בימבה המכונית 6/30/2013 2:00:00 PM
תמונה
9. איזה מגניבים
הרב נוח בסבבה 6/30/2013 4:22:00 PM
איזה כיף שיש לנו רבנים נאורים, לא כמו הדוסים השחורים האלה שאשכרה מאמינים בכל מה שכתוב בתורה. אבל, לדעתי הם צריכים קצת יותר אומץ. שמעתי שסטייק בשמנת זה ממש טעים, אז יש מצב שיתירו את זה? יש לי גם חבר מהכיתה שהוא הומו, יש מצב שרב מ"בית הלל" יחתן אותו עם חבר שלו? שמעתי שכתוב בתנ"ך "כל גיא יינשא" וזה רומז לנישואי גייז, יש מצב שזה נכון?
תמונה
10. מה ההבדל בין "בית הלל" ל"צהר"?
יאיר 6/30/2013 4:32:00 PM
באמת לא מבין - נראה ששני הגופים מנסים להציג יהדות מתונה יותר. למה לא לאחד כוחות? מה ההבדל בין הגופים?
תמונה
11. למגיב 9 הרדוד
בני 6/30/2013 5:06:00 PM
אם תקרא את פסקי ההלכה של בית הילל, תראה שמדובר בפסיקה לא מקלה בהכרח, אלא מאוזנת. בלי חומרות מיותרות אבל גם בלי קולות דחוקות. זאת מעבר לעניין החדשני והמרתק של פסיקה שנכתבת ע"י בית מדרש מתוך מו"מ של תורה ולא רק ע"י פוסק אחד כמקובל.

מי שמתיר לעצמו איסורים בקלות בלתי נסבלת הם אלה שמרשים לעצמם לבזות ת"ח רק בגלל שהם שייכים לארגון בית הילל.

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד