משאל כיפה

למי תצביעו בפריימריס של "הבית היהודי"

  • נפתלי בנט
  • יצחק זאגא
  • יונתן ברנסקי

נציגים מקומיים של הבית היהודי נגד התערבות הרבנים

המתח בבית היהודי עולה לשיא נוסף, כשפורום סגני ראשי הערים במפלגה שיגר מכתב לרבנים, בו הם מתבקשים שלא להתערב במו"מ הקואליציוני שמתנהל סביב סוגיית גיוס החרדים

אורי פולק, כיפה
כ"ו שבט תשע"ג, 06/02/2013 07:36

פורום סגני ראשי הערים מטעם ”הבית היהודי“ שיגרו היום (ד‘) מכתב פומבי, בו הם מבקשים מרבני המפלגה שלא להתערב בהחלטות הפוליטיות המתקבלות בצוות המו“מ או בקרב חברי הסיעה, סביב סוגיית גיוס החרדים לצה“ל. על המכתב חתומים כעשרה סגני ערים מרכזיים במפלגה, ביניהם דוד הדרי מירושלים, שי בלומנטל מחיפה ומוטי זפט מפתח תקווה. 

במכתב שנמסר גם לרבנים, כותבים אנשי ”הבית היהודי“ כי ”זה שנים רבות שאנו, אנשי השטח המוניציפליים של המפלגה, חוזים כיצד אנשי ש"ס ויהדות התורה משתלטים על כל חלקה טובה במרחב הציבורי הארצי. מדובר במועצות הדתיות, בחברא קדישא, ברבנויות המקומיות, במערך הגיור, בבתי הדין הרבניים, ברבנות הראשית – בכל הגופים הללו הפנים היפות של היהדות אינם נראות כפי שהיינו רוצים לראותם“. 

”הזלזול של מפלגת ש"ס ויהדות התורה באזרחי המדינה לא פסח גם עלינו“, נכתב, כשסגני ראשי הערים מתייחסים גם לתגובת הרב עובדיה יוסף לחשיפת כיפה בדבר תמיכתה של איילת שקד בנישואין אזרחיים לפסולי חיתון: ”רק לפני ימים מספר השתלח בנו מנהיגה של ש"ס בכינוי "בית של גויים" שאנו רוצים לעקור את התורה“.

”קצנו במציאות שלימוד התורה הפך לקרדום לחפור בה, שרוממות לימוד התורה הופכת לאי נשיאה בנטל הלאומי, שבשל נציגי החרדים הפכה היהדות בעיני רוב הציבור הישראלי לכלי לקידום הישגים פוליטיים“, כותב הנציגים, קצנו במציאות שבה אזרח חרדי פטור משירות צבאי או אזרחי, ואינו נושא בנטל הצמיחה הלאומית בעוד הנטל על אחיו הציוניים דתיים והחילונים הולך וגדל הן בשירות הצבאי והן בקיומה הכלכלי של המדינה“.

בפנייה לרבנים, מבקשים הנציגים במכתבם: ”תנו למי שנבחרו לייצג את המחנה הציוני דתי בכנסת ישראל ובראשם נפתלי בנט לקיים משא ומתן פוליטי על מנת להשיג את "תיקון העולם" שכה נדרש למדינתנו. אם רוצים להשיג את הסכמת נציגי ש"ס ויהדות התורה לפשרות כואבות בנושא השיוויון בנשיאה בנטל יש להציב בפניהם תנאי פתיחה גבוהים בתחילת המשא ומתן. אנא אפשרו לפוליטיקאים לבצע את מלאכתם. מאות אלפי מצביעים בחרו בהם בדיוק לשם כך – להחזיר ליהדות את פניה היפות“.

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. בבחירות הבאות לא נתמוך בהם (ל"ת)
מאיר 2/6/2013 10:17:00 AM
תמונה
2. טעות יסודית
יצחק 2/6/2013 10:20:00 AM
לא במכתבים פומביים תשתיקו את הרבנים. רק בהידברות שקיטה עם הרבנים יהיה ניתן להבהיר להם האם המהלך של נפתלי בנט הוא מהלך טקטי על מנת להשיג את המטרה הרצוייה או שהמטרה אינה רצוייה כלל וכלל
תמונה
3. הרבנים המתחרדים שלנו מאכזבים מאוד (ל"ת)
הם חרדים לגמרי 2/6/2013 11:02:00 AM
תמונה
4. עכשיו שהרבנים לא יתערבו?!
דוד 2/6/2013 11:05:00 AM
מה שאני לא מבין זה למה במהלך הפרימריז לבית היהודי ובמהלך תקופת הבחירות הבית היהודי ונפתלי בנט מאוד רצו שהרבנים יתערבו וישלחו את התלמידים להצביע והתפקד וכעת אין להן מקום לדבר.
הרבנים ידברו רק שזה נוח לפוליטיקה?!
תמונה
5. כל הכבוד!!סוף סוף מתעוררים (ל"ת)
2/6/2013 11:26:00 AM
תמונה
6. בחירות הבאות אני
שי 2/6/2013 2:52:00 PM
מעדיף להצביע מרץ ולא לחבורת עלובי הנפש הללו. בנט אתה מחוק!!!
תמונה
7. מתבייש לחבוש
הסדרניק 2/6/2013 2:54:00 PM
כיפה סרוגה היום.

לא מאמין שבחרתי בבנט הזה. הלוואי שבבחירות הבאות הוא לא יעבור את אחוז החסימה!
תמונה
8. הבית היהודי הצליח כי הסתרנו את הרבנים הללו (ל"ת)
שינהגו בצניעות! 2/6/2013 3:46:00 PM
תמונה
9. סבלנות
בנימין 2/7/2013 12:50:00 PM
סבלנות סבלנות לא קונים בשום חנות. נדוש, אבל נכון.

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד