משאל כיפה

למי תצביעו בפריימריס של "הבית היהודי"

  • נפתלי בנט
  • יצחק זאגא
  • יונתן ברנסקי

Arielhorowitz-cc-by

אסור לפגוע ברכוש ערבי

בעקבות הפיגוע באיתמר פוסק הרב שלמה אבינר כי למרות התחושות הקשות הרי שאסור לפגוע ברכוש פרטי של ערבים. "אין לנו עסק עם אחמד ומוסטפה, זה לא סכסוך אישי עם ערבי זה או אחר", אמר

אורי פולק
ט אדר ב´ תשע"א, 15/03/2011 00:00

"אסור לפגוע ברכוש של ערבים במקרה של סכסוך לאומי, זה לא קשור. צריך יחסים תקינים עם הערבים" - כך פוסק הרב שלמה אבינר, ראש ישיבת "עטרת כהנים", בהתייחס לפיגוע הרצחני שהתרחש בליל שבת ביישוב איתמר.

 

כפי שדווח בכיפה, בליל שבת האחרון חדרו מחבלים אל בית משפחת פוגל אשר באיתמר ורצחו בשנתם, באמצעות סכינים, את זוג ההורים אודי ורות ז"ל ואת ילדיהם יואב, אלעד והדס ז"ל. חמשת בני המשפחה הובאו לפני יומיים למנוחות במעמד אלפי בני אדם, בהר המנוחות שבירושלים.


בתשובה שמסר הרב אבינר באתר האינטרנט "ערוץ מאיר" של "מכון מאיר", הסביר הרב אבינר כי "הויכוח שלנו עם הערבים הוא בשאלה של מי הארץ הזאת. זאת הארץ שלנו ולא שלהם, אבל זה לא מרשה לנו להעליב אותם, לגנוב אותם, או להציק להם. אדרבה אנו פוגעים במאבק הלאומי ומעבירים אותו לזירה קטנה של סכסוכי שכנים".

 

הרב אבינר מסביר כי גם הרב צבי יהודה קוק, כשנשאל על הקמת גרעין היישוב באלון מורה, אמר כי מותר להתיישב במקום רק אם מדובר באדמות מדינה ולא באדמות פרטיות. "בסוף התברר שזה אדמה של ערבים, אז הרב אמר צריך לצאת משם", אמר הרב אבינר וציין כי "אין לנו עסק עם אחמד ומוסטפה. זה לא סכסוך אישי עם ערבי זה או אחר".

 

"צריך יחסים הגונים. הארץ הזאת היא שלנו, זה צריך להיות ברור, אבל צריך להתייחס אליהם כבני אדם. על פי התורה לא חייבים לאהוב גוי אבל לעשות לו רעה, להעליב אותו להזיק לו, לגנוב אותו? התשובה היא לא", הוסיף הרב אבינר.

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. הרב אבינר מחליש את אחיזתנו
מיואש מרבנים כמוהו 3/15/2011
קשקוש- כמו שבגוש קטיף הרב אבינר הרביץ לנערים שהעזו למחות על העקירה, כך הוא בא בפלפולי עניות ומחליש את אחיזתנו. מה ההבדל בינו לבין הרבנים בשואה שהורו לא להתנגד, לא לעות בחומה, לא להתגרות באומות? אין הבדל.
תמונה
2. 1 אתה קשקשן וגם שקרן
ברגרברגר 3/15/2011
מוציא שם רע ואם בך תקוותינו אז מצבנו קשה
תמונה
3. ל-1
אלעד 3/15/2011
למר "מיואש" לפני שמדברים על אדם כלשהו(אם מותר לדבר בכלל) מבררים את הדברים, הרב אבינר לא הרים ידן על אף אדם, דברי הרב אבינר הם מתוך דברי הרב צבי יהודה אז לא נראה לי שאתה יכול לכנות את הרב צבי יהודה "קשקשן",
בע"ה שתזכה לחזור בתשובה
תמונה
4. דברים כדורבנות
גיא 3/15/2011
אסור לאבד את הצפון


1 אתה עלוב ושקרן
תמונה
5. הוא לא קשקשן ולא שקרן
מנחם 3/15/2011
הוא צודק
תמונה
6. נכון תבנו רק על אדמות מדינה
מוסטפה 3/15/2011
כי זאת לא הארץ שלכם
ותבנו רק לפי החוק של מדינת ישראל, כי המדינה אוהבת ערבים
אני מבקש שהרב יבהיר שהוא מתכוון גם לגבעת מיגרון, אסף, גלעד - לבדוק כל גבעה עם היא לא על קרקע פרטית,
ושהרב יגיד מיד לגבעות האלו להתפנות מיד.
תודה רבה.
תמונה
7. ישר כוח לרב אבינר
דן 3/15/2011
אני חבר בנאמני תורה ועבודה. לעיתים קשה לי מאוד עם דבריו של הרב אבינר, אך לעיתים רבות מאוד אין לי אלא להעריץ אותו על אומץ ליבו וישרותו. עצוב לראות טיקבוקים אחרים אשר מבזים באופן לא ראוי תלמיד חכם. גם כשיש מחלוקות הן צריכות להיעשות בדרכי נועם.
תמונה
8. הארץ של הא-ל
ארץ שלום 3/15/2011
הארץ הזאת היא של א-להים, לא שלנו ולא שלהם. ברצונו נתן להם וברצונו נטלה מהם ונתנה לנו. כמובן שכך גם הפוך - ברצונו, בעוונותינו, נטלה מאיתנו ונתנה להם.
תמונה
9. הרב אבינר לא מעודד
מתוסכל מהרב אבינר 3/16/2011
יש בו משהו מוזר מאוד ובלתי מוגדר.
קשה לשמוע את הדברים שלו.
לא אלמן ישראל - אני מרגיש שיש רבנים אמיתיים שתורתם מאירה ומשמחת.
תמונה
10. לכל "תלמיד החכמים"
רן 3/16/2011
לאלו שיצאו כאן נגד הרב אבינר
האם אתם יותר בקיאים בתורה ויודעים לפרשה מהרב אבינר מהרב צבי יהודה?אין תלמיד חכם אחד לרבות הרב דב ליאור שסובר שמותר סתם כך לפגוע ברכוש של ערבי.
קצת ענוה לא תזיק לכם
תמונה
11. דברים נכונים אומר הרב (ל"ת)
נחמן 3/17/2011
תמונה
12. לאן הגענו - זה לא ברור?
3/17/2011
בס"ד

האם אנחנו באמת צרכים שרב יגיד לנו לא לפגוע בערבים???

לאן הגענו?

שנזכה לחור בתשובה "כי ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים".
תמונה
13. סוף סוף רב נורמלי שיאמר דברים פשוטים (ל"ת)
מזל שיש לנו אותו 3/17/2011

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד