השארו מעודכנים

הכניסו לתיבה את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם, ותקבלו התראה בכל פעם שמתפרסם עדכון כשרות חדש באתר. אין יותר פשוט מזה

הצטרף
פלאש 90

עליזה לביא: התייעצתי עם רבנים בנוגע להצעות חוק

חברות הכנסת עליזה לביא ואורית סטרוק השתתפו בכנס בחירות ופרסו את משנתן בנושאים שונים. בהתייחסה למצב המדיני אמרה סטרוק "ב-20 השנים האחרונות השמאל מילא את הארץ בדם ודמעות"

חנן גרינווד, כיפה
י"ח שבט תשע"ה, 07/02/2015 22:57

בעוד הויכוח אודות שאלת ההתייעצות בבית היהודי בעיצומו, מתברר כי דווקא עליזה לביא התייעצה עם רבנים לפני הצעת חוק אזרחיות. בכנס בחירות באולפנית בר אילן בהנחייתו של העיתונאי אליישיב רייכנר, השיבה לביא לביקורת שהוטחה בפניה על הצעות החוק בנושאים האזרחיים השונים והדגישה כי "כל הצעות החוק כולן ללא יוצא מהכלל הוגשו לאחר התייעצות עם רבנים".  

לביא התייחסה לנושא ברית הזוגיות והסבירה כי הצעת החוק מגיעה דווקא ממקום דתי. "נישואין היא מילה דתית לחלוטין. ברית הזוגיות באה לדבר על הליך אזרחי, שיח זכויות. אני הגשתי את הצעת החוק דווקא מתוך תקווה שהרבנות הראשית תאפשר יותר לאזרחים להיות שווי זכויות".

בהתייחסה לתחום המדיני הוסיפה לביא כי "אנחנו מאמינים בשתי מדינות לשני עמים ולעולם לא לחלוקת ירושלים. אנחנו צריכים לחתור לשם ואל לנו לעמוד במקום. יש לנו כאן נציגים מהמחנה הציוני שמוכרים את מדינת ישראל בלי תמורה. אני לא רוצה להגיד בצורה ברורה אבל לכשנגיע למשא ומתן לא נסכים לתת גושי התיישבות".

חברת הכנסת אורית סטרוק שהשתתפה אף היא בכנס אמרה כי בתחום המדיני מפלגת הבית היהודי לא פועלת רק מתוך שיקולי ביטחון אלה גם מתוך שיקול של זכותנו ההיסטורית לחיות בארץ ישראל". עוד ציינה סטרוק בסוגיית החזרת השטחים כי "אנחנו לא מוכנים למסור אף פירור מארץ ישראל, זאת ארצנו ולא נוותר עליה ובנוסף אנחנו רוצים להחיל בה ריבונות ישראלית, הגיע הזמן להחיל ריבונות על אזורי סי".  

סטרוק אף פנתה לחברת הכנסת איילת נחמיאס-ורבין מהמחנה הציוני ואמרה כי "יש התבטאויות שונות כלפי השם שלכם 'המחנה הציוני' שאין בו ציונות. אני בטוחה שאת ציונית, אבל בטוחה אני שיש אצלכם גם שאינם ציונים. מה שמאחד אתכם זוהי לא הציונות אלה השמאל. ב-20 השנים האחרונות השמאל מילא את הארץ דם ודמעות ואנחנו חייבים לעשות הכל כדי שהשמאל לא יהיה בשלטון".

איילת נחמיאס- ורבין התייחסה למצע החברתי- כלכלי של מפלגתה וציינה כי "מי שאחראי להתייקרות מחירי הדיור היא המדינה. כשהבנייה כולה מתמקדת בעיקר מחוץ לקו הירוק, ביהודה ושומרון ישנה בעיה. אני מבינה שזה חשוב לחלק מהאנשים כאן וזה בסדר אבל צריך להבין שיש לבנות גם בתוך המדינה". נחמיאס ורבין גם הדגישה כי המחנה הציוני עושה הכל על מנת לקדם עסקים קטנים והוסיפה כי סדרי העדיפויות בממשלה הקודמת היו לקויים".

הרב יוסף שנה, ראש האולפנית, בירך על קיום הכנס ואמר "החלטנו לקיים את הכנס דווקא עם נשים ודווקא עם מגוון הקשת הפוליטית על מנת לתת לבנות ראיה רחבה על הקורה במדינת ישראל. הרב קוק ציין לא פעם שלכל תנועה, זרם, מפלגה וגוון יש מה לתרום ולנו יש מה ללמוד מכל דעה, על אף שהיא שונה משלנו".

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. ברב פירון (ל"ת)
2/7/2015 11:24:00 PM
תמונה
2. כנראה מתייעצת עם הרב בנט
אבישי 2/7/2015 11:27:00 PM

הרב בנט מקבל קהל בימים ראשון עד שישי בפייסבוק ובשבת עד מוצא"ש בביתו ברעננה - הכניסה לאחים בלבד...
תמונה
3. להתייעץ ומה עם לקבל?
2/8/2015 7:53:00 AM
להתייעץ דבר אחד ולעשות מה שרוצים דבר שני יש לבצע את ההוראות בתחומים כאלו ולהתייעץ עם גדולי הדור ולא לנפנף בהם
תמונה
4. אני אגיד לכם איזה רבנים היא התייעצה הכופרת...
יניב 2/8/2015 8:00:00 AM
עם הרפורמים, צהר, בית הלל ופירון בראשם.
רק אתמול הייתה כתבה במעריב שהוא לא מתנגד לתחבורה ציבורית בשבת, זה רב זה? זה פושע! רב שישים יד על חוק שיהודים יסעו בשבת הוא פושע.
עליזה לביא תמכה ברפורמיות ועטפה טלית בכותל! הגיע הזמן שרבנינו בציונות הדתית יוקיאו את התופעות האלה.

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד