עכשיו במדור היועצים

  1. מירנהדפנה מאיר
  2. המשך לשאלהד"ר צבי מוזס, מכון שילה
  3. המשך לגיסתי...ד"ר צבי מוזס, מכון שילה
  4. עלות התאמת דיאפרגמהדפנה מאיר
  5. גיסתי....ד"ר צבי מוזס, מכון שילה
יחצ

כנס במכללה ירושלים על שילוב ילדים מאתגרים

הכנס עסק בין היתר בשילוב והכלה של תלמידים עם הפרעות קשב וריכוז, התמודדות עם גיל ההתבגרות, אבחון בציורי ילדים, עבודה עם נוער שאינו קורא באופן תקין, אמפתיה והכלה במקורות חז"ל ועוד

מערכת כיפה
כ"א תמוז תשע"ו, 27/07/2016 11:52

לקראת פתיחת שנת הלימודים התקיים השבוע במכללה ירושלים הכנס השנתי המוקדש לחינוך מיוחד המתמקד בשאלת השילוב והכלה של ילדים מאתגרים במסגרות לימודים רגילות. אחת הבעיות הקריטיות הנוגעות לחינוך המיוחד מתרכזת ביכולת של מערכת החינוך לשלב ולהכיל ילדים מאתגרים במסגרות רגילות. בכנס דנו המשתתפים בשיטות הוראה, באסטרטגיות למידה, בהתייחסות לבעיות קשב וריכוז ובשירותי סיוע המוצעים להורים, למורים ולתלמידים כדי לאשר שילוב יעיל המקרב בין ילדים רגילים וילדים מאתגרים באותן כתות ובאותם מוסדות חינוך. במסגרת הכנס המכללה ירושלים תרמה תרומה ייחודית לקידום השילוב של ילדים מאותגרים במערכת החינוך וחשיפת באי הכנס למומחים שירצו בכנס היא אחת הדרכים להעביר לציבור ההורים והמחנכים מסר אקדמי ויישומי שיתרום לשילוב יעיל של ילדים מאותגרים במערכת החינוך הכללית.

הכנס עסק בין היתר בשילוב והכלה של תלמידים עם הפרעות קשב וריכוז, התמודדות עם גיל ההתבגרות, אבחון בציורי ילדים, עבודה עם נוער שאינו קורא באופן תקין, אמפתיה והכלה במקורות חז"ל ועוד.

פרופ' יעקב כץ נשיא המכללה ירושלים ציין כי "יש חוק חינוך ממלכתי וחוק חינוך מיוחד שמפרטים עד לפרטים האחרונים כיצד לשלב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בכיתות, אבל כשעושים מחקרים, אני רואה שמורים שאמורים לשלב ילדים עם צרכים מיוחדים מרגישים לפעמים חסרי אונים מול האתגר הגדול שבפניהם ולכן הכנס השנתי שלנו הוא חשוב כל כך היות והוא מעניק כלים לאנשי חינוך והוראה להתמודדות עם הבעיה והאתגר הניצב בפניהם".

 

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהטרם התקבלו תגובות

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד