פורום לקראת חתונה

רעיונות למשחקים לשבת כלה

מאת: הילולים מתאריך6/15/2006 12:06:00 PM

ראיתי שהרבה שואלים על רעיונות למשחקים לשבת כלה..אז חיברתי פה כמה הודעות שמצאתי בפורום הזה..תהנו...

להגיש את המנה העיקרית כשבתוכה תקועים קיסמים ועליהם פתקים עם משימות;
כתרים - לכל משתתפת כתר אותו היא לא יכולה לראות ועליו רשומה דמות שקשורה לחייה של הכלה (אקסים, חיית מחמד, אחיין, דמות אהובה בספרות\קולנוע, דמות שקשורה לאירוע משעשע, ועוד), כל משתתפת צריכה לנחש מי הדמות שרשומה על הכתר שלה רק באמצעות שאלות של כן ולא
פנטומימה - להציג בפנטומימה ספר\סרט\פתגם שבאיזשהו אופן קשור לכלה, לחתונה, לאהבה וכו´ (את צריכה להכין מראש את הפתקים)
משחקי "של מי השורה הזו" - שני משתתפים מנהלים דו שיח (בחרי נושא כמו החתן והכלה רבים מי מוריד את הפח) כשעליהם לדבר רק בשאלות, או כשעליהם להתחיל את המשפט באותיות בסדר עולה לפי סדר הא"ב; כשמישהו טועה מישהו אחר מחליף אותו.
"המסיבה" - הכלה (האמיתית) עומדת במרכז החדר, והיא מחכה לחברותיה שיגיעו לחתונה. כל חברה מקבלת פתק ועליו שם של דמות ("פמיניסטית מושבעת", "בעלת פיצול אישיות" וכד´), כל משתתפת מציגה את הדמות בסיטואציה הזו (של כלה מקבלת את חברותיה לחתונה) ןהכלה צריכה לנחש איזה דמות מציגה המשתתפת.

לאפות חלה ולהכניס לבצק , לפני האפיה, פתקים של מזל טוב מחברות, בני משפחה, פתקים שהחתן יכול לשלוח לכלה ועוד... תזהרו לא לאכול את הפתקים...

עם החתן שישלח כל מיני קישקושים נחמדים או שכל אורחת תביא מתנה פיצית לבלבוסטה העתידית: מקלות כביסה, פותחן, כפפה לסיר וכולי

לבקש מכל מיני נשים בחייה של הכלה (אמא,סבתא,חמות לעתיד,גיסה לעתיד,אחות,בת-דודה,חברות נשואות,מורה,מדריכת כלות וכי"ו) לכתוב עצות ולחלק בין הבנות שכל אחת תקריא לה אותן כשהיא צריכה לנחש מי כתב לה(=חשוב להדגיש שזה יקרא בקול כדי שלא יכתבו דברים אישיים)
*לעשות לה כתר וכל פעם לשים עליו שם של אישיות מחיי הכלה(גננת.מורה.חברות לשעבר,חברים מבנ"ע,אנשים מש"ל ומכלל הפעילויות שבהן היא לקחה חלק)כדי להגיע לכל האנשים כדאי לשאול עוד לפני השבת את הבנות המוזמנות מה הן יכולות לתרום למאגר השמות.
באחת משבתות הכלה שעשיתי משחק זה שאלתי את חברת הילדות של הכלה האם היתה לה פעם חברה שאין לה קשר איתה היום ונראה לך שהיתה שמחה לשמוע ממנה-והיא נתנה לי שם של חברה שלה מהיסודי שעברה דירה-איתרתי אותה והיא שלחה לי מכתב מהאי-מייל ובמשחק הזה השארתי לכלה לזהות את שמה של אותה הבת אחרון וכשהיא זיהתה את השם היגשתי לה את המכתב-מיותר לציין את רמת ההתרגשות של הכלה...

קנינו מתנות קטנות שקשורות לבית שיהיה להם, דברים נחמדים ומצחיקים וכד´ אבל לא סתם כך...
אלא מהשם של הכלה ושל חבר שלה. זאת אומרת מכל אות מהשם שלהם קנינו מתנה שמתחילה באות הזאת (זה כיף לא נורמלי למי שמכין את זה... הולך מזה צחוקים... כל אחת והדימיון הפרוע שלה...)
אני מביאה דוגמא נחמדה:
נגיד ששמם הוא: מירב ועמוס
מ=מגבת ידיים
י=יעה (של המטאטא)
ר=מגנט למקרר בצורת רימון או כל דבר אחר שמתחיל בר´
ב=ברווז או בלון...
ו=וו (מתלה)
ע=עציץ (קטן וחמוד)
מ=מלחייה ופלפל
ו=ו... אין הרבה אפשרויות באות ו´ לכן אפשר עם הדימיון להשתמש בו´ כו´ החיבור. לדוגמא: ונטלה לנטילת ידיים... (זה מצחיק ונחמד ולפעמים גם חוסך הרבה כאב ראש...)
ס=סחבה (של השטיפה...)

הכי טוב במשחק הזה שזה בסוף נותן לבני הזוג מתנות כאלה קטנות ונחמדות שאף אחד לא זוכר... לדוגמא מלחייה וכו´... זה מאוד משמש אחר-כך בחיים שיהיו להם...

בינגו על מקומות ואנשים מחיי הכלה
לחבר "בחני את עצמך: האם את מוכנה לחתונה", עם כל מיני שאלות בנושא בישול, ניקיון, דברים שקשורים לניהול חשבון בנק וכאלה.. ולבחון את הכלה המיועדת. כמובן שהכל בהומור..
2) למשקיעניות בלבד: משחק מונופול.. מכינים לוח מונופול כמו הלוח המקורי, רק שבמקום חברת החשמל יש טבעת נישואין, במקום רכבת יש אוטו, במקום ערים יש דברים כמו שמלת כלה, רהיטים לבית, אולם ועוד.. המטרה היא לקנות לבני הזוג כמה שיותר דברים.. זה יוצר ממש ממש חמוד.
3) מבקשים מכל בת לחפש בספרים (לאו דווקא תורניים) קטע יפה על אהבה, זוגיות, חתונה וכו´, ובסוף כל ארוחה מקריאים כמה קטעים..
4) אותו רעיון בגרסה שונה- בסוף כל ארוחה עושים "שבע ברכות", מישהי מכינה כרטיסים עם קטעים שקשורים לחתונה (אפשר מהחוברת "מקודשת" של הרב קרליבך), מוזגים כוס יין, וכל פעם מעבירים אותו לבת אחרת שמקריאה קטע אחר..

5) רביעיות. (יש בקובץ נפרד).

6) עוגיות מזל.

7) כתרים- שהיא צריכה לנחש מה כתוב לה.

8) טאבו

9) משחק החבילה- עם שאלות ומשימות עליה.

10) של מי השורה הזאת: דייט ראשון, סתימה בכיור בבית, ויכוח בין הכלה לחמות על צבע המפיות בחתונה, 2 האמהות פותחות את המתנות, בוחרים טבעת, עושים קניה- האישה רוצה לקנות מלא והבעל מתקמצן, מתווכחים להורים של מי ללכת השבת.
בסגנונות: *רגשות- בכי, צחוק , אדישות, דיכאון, התלהבות, כעס..
*שפות ומבטאים: ספרדית, רוסית, יידיש, אנגלית, אמהרית..
*דמויות: תינוק, זקנה, בייניש, מורה..
*שירים- מילים משירים/ בסגנון שירה- קרליבך, אביב גפן, שלמה ארצי...
*לפי הא"ב / ABC.
בצעקות, לחישה, היסוס, תוקפנות..


11) מביאים מלא ספרים, מסוגים שונים- אנציקלופדיות, ספרי ילדים, ספרי טיולים, רומנים, ספרי שירה וכו´ וכו´. כל בת מקבלת ספר.
-הכלה אומרת שני מספרים שקשורים אליה ואל החתן (נניח, הגיל של כל אחד מהם), המספר הראשון יהיה העמוד, והשני השורה. כל אחת פותחת בעמוד ובשורה האלה, מקריאה את המשפט שיצא לה, וצריכה לברך את הכלה בהקשר אליו.. זה יוצא ענק


12) מתנות לפי נושא - בוחרים נושא וכל אחת קונה מתנה קטנה לפי הנושא, נניח שבחרתן ´ניקיון´ אז אפשר לקנות מטליות, סבון כלים וכו´. היא צריכה לנחש מה כל מתנה לפני שהיא פותחת אותה. אם היא ניחשה אז היא יכולה לפתוח ואם היא לא ניחשה ה
יא צריכה להכניס מסטיק עגול לפה (צריך להצטייד בקופסא של מסטיקים) ואז לפתוח. ככה בכל פעם שהיא לא מנחשת נכון מתווסף עוד מסטיק, כאשר בסוף היא לועסת מסטיק ענקי!
רעיונות לנושאים: משהו שקשור לשם שלה (למשל- לדבורה נקנה בנושא "חיות"), מתנות כתומות לכלה ג´ינג´ית, כ"א רושמת לה מתכון ומביאים מתנה שקשורה למתכון, כ"א מביאה באות של השם שלה.

13) לחבר שאלון על החתן (חובה להיעזר בחתן) - לבחור שאלות מצחיקות לדוג´: באיזה גיל נגמל מחיתולים? וכו´.. ושוב, אפשר לחשוב על "עונש" חביב בכל פעם שהיא טועה.

14) אוספים מכל מיני אנשים משלבים שונים בחייה ברכות שכותבים לה על פתק של טלפון.
מכניסים כל פתק למעטפה, ועל המעטפה רושמים מילה כלשהי.
מבקשים מהכלה לספר סיפור- למשל על הצעת הנישואין שלהם. על המעטפות כותבים מראש מילים שהיא תזכיר במהלך הסיפור, ואז בכל פעם שהיא מזכירה מילה שרשומה על המעטפה של אחת הבנות- הבת הזו עוצרת אותה, ומקריאה את הברכה.
הכלה צריכה לנחש ממי הברכה. אם היא לא מצליחה עושים "משחק אישות" (-עם השאלות) עד שהיא מגלה, וכדי שהקהל גם ישתתף- מרימים פתק מאחורי גבה, שעליו רשום ממי הברכה.

15) "סיפור חסידי" על הזוג- לסעודה שלישית.

16) משחק מסלול- למשל "סולמות וחבלים":
*מטילים את הקוביה, ולפני שמתקדמים: 1.שואלים את הכלה שאלה ששאלנו גם את החתן. 2.הקבוצה מהמרת אם הכלה תענה כמו החתן. 3.רק אם הקב´ הצליחה בהימור-היא מתקדמת.
*מוסיפים "?"- שאלות ב"ידע כללי על הזוג". אם הקב´ עונה נכון= תור נוסף. (באיזה מגמה הכלה היתה, כתובת החתן, מס´ אחים לחתן, 3 ספרים שהכלה קראה, סרט אחרון שראתה בקולנוע, הגן הראשון שלה, מי ילווה אותה ביום החתונה, וכו´..).
*מוסיפים "!"- משימות: לשיר שיר חתונה שעדיין לא שרו השבת, לספר בדיחה על חמות, למדוד כיסויי ראש, להרים את הכלה, כ"א תספר איך שמעה שהתארסה/ שיש לה חבר/ על הסיפור הכי ותיק ששמעה מהם/עליהם, ברכה ספונטנית בחרוזים- כ"א מהקב´ אומרת שורה, סבב ברכות לכלה במילה 1 לפי סדר הא"ב.

17) חידון "הוא והיא", ואפשר לעשות ביום חול תשבץ- שיוצא עם הפתרונות "מזל טוב לזוג" או משהו כזה.


שאלות לזוג משמים

1. מה היא לבשה בפעם הראשונה שנפגשתם?
2. המחשבה הראשונה שחשבת עליה
3. אמונה טפילה
4. זמר/ת אהוב
5. בע"ח אהוב
6. התכונה הכי אהובה
7. אדם שממנו למדה הכי הרבה
8. חלום ילדות
9. צבע מברשת שיניים
10. עם מי ישנה בחדר בשירות-לאומי?*
11. פאדיחה גדולה בתור זוג
12. מאכל אהוב
13. תחביב לשעות הפנאי
14. העיר האהובה
15. מה היא תעשה כשתהיה גדולה?
16. מה גורם לה לחייך?
17. שיר אהוב
18. איזו דמות שיחקה בהכתרה?
19. איזה שבט הדריכה?*
20. איפה עבדה לאחרונה?
21. מה תעדיף:צ´ק או מתנה?
22. שיעור אהוב במדרשה
23. איפה תגורו עוד כמה שנים?
24. דבר שהיא בחיים לא תעשה
25. מה הכי מפחיד אותה?
26. ה-פאדיחה הכי גדולה בחיים...
27. מה לא תעשו אף פעם?
28. כמה ילדים היא רוצה?
29. מקום בילוי מועדף?
30. בילוי מועדף?
31. הדבר הכי ספונטני שעשיתם אחד לשני?
32. ארוע מפתיע במהלך הדייטים?

שלח מסר למחבר ההודעה הדפס הודעה שלח לחבר שמור
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד