פורום הורים לפעוטות

כללי הבית

מאת: כגפן מתאריך5/30/2010 1:22:00 PM

כללים וגבולות.

לאחרונה, האווירה בפורום נעכרה מאד. סף הרגישות עלה, והביקורת חוגגת. גולשים מרגישים מותקפים דבר יום ביומו. מאד לא נעים כרגע להסתובב בפורום, וחבל מאד מאד.
אנחנו כמנהלות רוצות להחזיר את המצב לקדמותו – פורום זורם, נעים, מכבד ורב-גוני.

יש כמה כללים שחשבנו שהם ברורים אבל מסתבר שלא, ולכן אנחנו מגדירות אותם בפירוש:

1. יש בפורום מקום למגוון רחב של דעות. רצוי וחשוב לשמוע מגוון, כולל דעות לא פופולריות. יש מקום כאן לספקטרום רחב, ללא שיפוטיות מעליבה וביקורתית.

2. יש דרכים לחלוק על הזולת. מותר בהחלט לא להסכים, ואף להתנגד עמוקות, אבל אין שום רשות להשתמש בכינויי גנאי, בעלבונות, בהשפלות ובהתקפות. דברי חכמים בנחת נשמעים.

3. אין מקום ללינץ´ קבוצתי ו/או להתכתשות מילולית של הגנה על הזולת. נוצרו כמה וכמה שרשורים טעונים כי אנשים ניסו להגן על זולתם ונוצר סלט.

4. יש מנהלים לפורום. במקרים חריגים של עלבונות, ניצול לרעה וכד´ רצוי לשלוח לינק לאחת מאיתנו, ונשתדל בתוך זמן סביר לטפל בבעיה.

5. אין מקום לפטפוטי "קשקשת פנימית" שגורמות לגולשים אחרים להרגיש מחוץ לעניינים. בשביל בדיחות פנימיות, דחקות והרצת קטעים יש מסרים / פייסבוק / מסנג´ר. הפורום הוא במה לדיונים.

6. נא לשמור על רמת שיחה בוגרת, ואוצר מילים תואם גיל.

7. מותר להעלות נושאים מגוונים בתוך הפורום. נא לא להתנפל, לסנן, למיין ולקטלג כל שרשור. זה מוציא את החשק לכתוב.

8. נא לשים לב מה הפותח ביקש - מידע, עצה או דעות ולענות בהתאם. אם הפותח כבר החליט על גישה מסויימת, אין טעם לתקוף ולנסות לשנות את החלטתו. זה רק יוצר מהומה.

9. אם אין לך מה לומר, אל תגיב. סייג לחכמה שתיקה.

10. נא לכבד את זמנם והשקעתם של הגולשים האחרים שטרחו וענו לך.

בכוחינו להחזיר את הפורום למסלול.
בעזרת ה´ נעשה ונצליח!
מתולתלת-אחרת וכגפן

שלח מסר למחבר ההודעה הדפס הודעה שלח לחבר שמור
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד