פורום לא כלה דרכנו

תודה!הנה תוספת לשדכן המתחיל:

מאת: דנה.. מתאריך5/27/2010 5:18:00 PM

חשבתי עוד קצת על זה ונדמה לי שניתן למנות מס´ כללי אצבע למשדך המתחיל:
1.שלב מקדמי:"שא עיניך מרום"-
לפני שבחרת לעסוק בשידוכים ולו על דרך התחביב, השתדל להכניס את השכינה לצעדים הבאים שלך, לתת לקב"ה לדבר, לתת לו מקום בשידוך הזה.
לדעתי:ככל שאתה אדם טוב יותר,גומל חסדים, מתעסק בדברים לשם שמים, רוצה להיטיב עם הבריות, ובמילים אחרות:ככל שיש לך דיבור טוב יותר עם ריבונו של עולם-כך לדעתי יתקיים יחס ישר בין השתדלותיך והצלחותיך ביצירת שידוכים בפרט ובדברים אחרים בכלל.
2.שלב שני:איך מתחילים?
אוקי, אז באת בכוונה טובה.מה הלאה?השתתף בצורה פעילה בכנסי שידוכים של קשר.למי שקשה לו:אין צורך בכך.מספיק שיצאת עם מישהו שלא היה נראה לך, אל תתמקד רק בקשר הצר בינך לבינה שלא צלח אלא נסה לחשוב לאיזה חבר/ה אפשר להכיר.הייה יותר אקטיבי.תעיז ליזום.
3.שלב שלישי:השלב המעשי/פרקטי:
בתכל´ס, נניח ויש לי פרטים על בחור ופרטים על בחורה ושניהם דתיים,אז זהו אפשר להכיר?רק שניה אח שלי, אני יודעת שאתה ממש רוצה לעזור אבל בוא שניה ננסה לפעול טיפונת טיפונת במקצועיות.
התמקד בפרמטרים הבאים:מצב משפחתי,גיל,קווי אופי,רמה דתית,הסביבה ממנה בא,מה הסגנון,מה ההעדפות ביחס לבן הזוג השני(בתקווה שמדובר באדם סביר שלא צימצם את האפשרויות ל14 בנ"א בעולם בסה"כ, כשהחמש שהיו פעם רלוונטיות כבר נשואות, עוד חמש בכלל גויות, ועוד 4 בסימן שאלה...).
עכשיו תשאל את השאלה הבאה:
האם קיימת התאמה של לפחות 80%?
[בהקשר זה שמעתי במקום אחר לגבי עצמנו כשאנו עורכים רשימת מכולת לאיך צריך להיות האביר על הסוס הלבן, צריך לעשות אבחנה בין צרכים לבין רצונות. לדוג´:אני "צריכה" להיות עם בחור שהוא חם/טוב לב/אוהב לעזור כי גם אני כזאת וזהו מוטיב מרכזי שמלווה אותי כל חיי. וכן-אני "רוצה" שהבחור יהיה נדיב/יהיה לו קול יפה/עינים כחולות/שפם סגול. לגבי הצרכים-צריך שתהיה התאמה מקסימלית. בעוד שבאשר לרצונות:עלינו לבדוק האם קיים מקום אחר בחיים שלי שבו אוכל למצוא תחלופה כך שלא אצטרך דווקא למצוא אותה בבן הזוג.לדוג´-האם אוכל במקום לחפש בחור שיודע לשיר-ללכת בעצמי לשיעורי פיתוח קול. צריך להבין בן הזוג מהווה מראה של עצמי, מה שחסר לי בו-חסר אצלי וההפך].
4.שלב 4:התאמה: יישר כוח, זה היה נראה לך מתאים, עכשיו ככה:אם אתה לא בטוח ניתן לחזק את ההחלטה ע"י פניה למכר משותף או לפחות מכר של אחד מהם ולהתייעץ איתו האם לדידו תיתכן התאמה בין שני טיפוסים כאלה.
אם עבר אישור/אתה סבור שאישור כזה מיותר:לך על זה!
צור קשר עם הבחור וספר לו על הבחורה. הביע רצון?מצוין-פנה לבחורה ותקשר ביניהם.
אפשר לומר למשודכים הפוטנציאלים שלדעתך קיימת התאמה בדברים הבסיסיים, אך מכאן והלאה-עליהם להפעיל את שיקול הדעת והאינטואציה ולתת צ´אנס אם יש סיכוי שמשהו גדול יצמח.
5.שלב 5:עשית כבר את ההשתדלות?"וקווה אל ה´"-עכשיו זה כבר לא בידיך.תתפלל הרבה.
ועוד משהו:אם אתה עדיין רווק, אל תשכח גם לדאוג לעצמך, לפעמים הסנדלרים מתמכרים לעשות סנדלים לחברים יחפים. ושוכחים את עצמם. נבהלת?אין צורך להיבהל.זה לא סותר-דווקא שתתפלל ותתאמץ עבור אחר תצליח גם בשאר מעשיך.
6.תשלח לנו את ההזמנות של המשודכים שלך ושלך!
ואל תשכח למי מסור הקרדיט(כן,כן,זה שדיברנו עליו בשלב 1).

שלח מסר למחבר ההודעה הדפס הודעה שלח לחבר שמור
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד