פורום נשואים טריים

חייב לענות.

מאת: לומד מכל אדם מתאריך1/24/2010 7:16:00 PM

אם הייתי יכול, הייתי גורם לך להבטיח לי, אולי אפילו להישבע, שמרגע זה ואילך את יודעת, ללא שום ספק, שבעלך אוהב אותך! הייתי מכריח אותך לחשוב על המילים האלו: "אוהב אותך" ולומר אותן עשרות פעמים, כמעט כמו במנטרה, רק כדי להבין את עוצמתן ואת הערך העצום הגנוז בהן.
בעלך א-ו-ה-ב א-ו-ת-ך. אותך ולא אף אחת אחרת! ואסור לך לעולם לשכוח זאת.
אני יודע שאת מפחדת להפגע, אני יודע שברגע החתונה ואולי אפילו כמה רגעים קודם לכן, עוד בכיסא הכלה, נתת את כל כולך והתמסרת. התמסרת לאחדות שלך ושלו, לאמון בניכם, לטוהר שבעז"ה יבוא יום ותצרו יחד... התמסרת לו, נתת את עצמך ובכך בעצם הורדת את כל חומות ההגנה שלך, שהיו עד אז ביניכם. החומות הללו, כפי שהן יודעות להגן עליך מפני הפגיעה, כך הן יודעות ליצור את המרחק שנמצא בין כל שני אנשים, מי יותר ומי פחות. כשהתמסרת לו, כשנתת את כל כולך, הורדת את החומות, את כל החומות, אפשרת לעצמך להפגע ובאותה עת, אפשרת לעצמך גם לאהוב אותו באמת ובאמת, אולי בפעם הראשונה בחייך, להגיע לאחדות. ואסור לך לשכוח לעולם שיחד עם כל אותה התמסרות, התמסרת גם לעבודה קשה ועקשת.
כולנו רוצים חיי נישואים טובים, זה לא סוד. וב"ה זה כבר לא סוד שחיי נישואים טובים משיגים על ידי עבודה קשה ועקשת.
זה מזכיר לי עניין אחר לגמרי, שדווקא נראה לי מאוד דומה. מאז ומעולם הייתי מדבר על השליחות אותה צריך לעשות כל נער ישראלי לעבר ביצוע שירות קרבי בצבא ההגנה לישראל. תמיד הייתי מדבר על הקשיים שנתקלים בהם בצבא, על המלחמות הקטנות בינך לבין עצמך ועל המלחמות הגדולות עם האויבים האמיתיים. תמיד דיברתי, הרבה דיברתי. אבל הפעם הראשונה בה המילים הפכו למציאות, הייתה במלחמת לבנון השנייה. ושם הבנתי שהמרחק בין המילים למציאות ובין האידאות הנשגבות שלנו לעולם החומר, הוא מרחק שמיים וארץ. וכך, כיום אני מניח על אותו משקל ממש, את "הקושי הזוגי" שכולנו נורא אוהבים לדבר בשבחו. קל לנו להגיע אל דפי הפורום ולהצהיר שכדי להשיג זוגיות מוצלחת צריך להתאמץ ולעבוד קשה מאוד. קל לנו כי אלו רק מילים. אבל במציאות, כשהמילים הן לא רק שחור על גבי לבן, אלא תוכן אמיתי ומורגש, אנחנו מבינים מהו מאמץ, מה היא עקשנות, מהו בכי.

דעי לך שבעלך אדם אמיץ מאוד! הוא אמיץ כל כך, כיוון שאחרי שחשת שמשהו לא קשורה, אחרי שהוא נתן לך את התחושה, גם אם הרגשת את זה בחלום, ואחרי שנגשת אליו והשמעת לו את הבדיחה. הוא לא צחק, להפך, הוא סיפר לך את הדברים שמעולם לא סיפר לאף אדם. סיפר לך את הדברים מתוך בכי פנימי ופחד איום, שאולי לא תקבלי אותו חזרה. הוא היה יכול לשקר לך, לתת לזמן לעשות את שלו, לברוח מן האמת, אבל לא! הוא החליט להודות. ואת חייבת לדעת שזהו מעשה אמיץ מאוד שמעיד הרבה מאוד על הקשר שיש בניכים ועל טיב הברית שנקשרה בניכים באותו רגע בו התמסרתם האחד לשני. גם במחיר של מאמץ וקושי אמיתי.

את צריכה להבין שעוד יותר קשה לספר את כל האמת בבת אחת, כיוון שכשאתה יושב מול האדם שאתה אוהב יותר מכל ורואה איך הדמעות עולות בעיניו. אתה מבין שממש ברגע זה, אתה גורם לו לכאב עצום ואתה ממש לא מסגול לראות את זה קורה. אז שם, כשזה ממש כואב, הכי קשה לך להגיד את המילים החדות, החותכות ולפעור פצעים חדשים, נוספים על אלה שכבר ישנם. עליך להבין שהוא רצה לספר לך הכול, אבל במציאות ראה איך כואב לך ולכן נסוג.

בעלך החליט לעזור לעצמו, לעזור לכם, לשוב ולהתקדם ועליך לקום ולשוב איתו יחד, בחזרה.
עליך לדבר עם בעלך אבל לא ממקום של תוכחה חלילה, או ממקום של אם שתפסה את בנה עושה מעשה רע, אלא ממקום של אהבה עצומה ורצון עז וכנה להתקדם בכל מחיר למען האהבה שיש ביניכם, מתוך כבוד לבעלך ולא חלילה מתוך בוז.

את חייבת לדעת שאיש ואישה הם שונים. את חייבת לדעת, גם אם זה רק בדעת, שטבעו של האיש הוא להתחתן עם כמה נשים, אפילו אלף וטבעה של האשה הוא איש אחד יחיד ומיוחד. כמובן שעליך גם לזכור שמאז חרם דרבנו גרשום ואפילו קצת לפני כן, הפכה המציאות לטובה יותר והגיע דרישה לאיש לרכז את עצמו ולדבוק אך ורק באישה אחת יחידה ומיוחדת, ממש כפי שהאישה מרכזת עצמה ודובקת באיש אחד יחיד ומיוחד. הדרישה מהאיש התממשה וב"ה המציאות הפכה לאידאית יותר, אבל טבעו של האיש נותר באותו מקום ועל כן, נגזר על האיש להמשיך ולעבוד על עצמו כדי לרכז את כל כולו למען אותה אישה אחת יחידה ומיוחדת. ההבדל בניהם טמון בכך שהאיש צריך להתאמץ כדי להשאר מרוכז ואצל האישה הדברים קורים ביתר קלות. אך אין זה אומר שאם נפל האיש והסתכל או הביט, אין הוא אוהב את האישה, זו היא נפילה והאיש שלך נמצא כעת בעבודה.

חשוב לדעת שבכלל, בין בני זוג, לא טוב לגשש ולחפש מתחת לפני השטח וגם לא על פני השטח. אל תחפשי אותו מסתכל, לא כשאתם ביחד וגם לא כשהוא לא בסביבה. את בטח מצליחה להבין כיצד זה פוגם את הטעם הטוב של האמון ההדדי ושל ההתמסרות שלכם האחד לשני.

מה את יכולה לעשות?
לשמוח שיש לך בעל אמיץ שסיפר לך את האמת, גם אם לא את כולה.
לשמוח שיש לך ולבעלך תקשורת טובה שמאפשרת לך לדבר איתו על כך.
לשמוח שהצלחתם להחליט ביחד על כך שתעשו הכול כדי לשנות את המצב.
לדעת שאת אוהבת את בעלך.
לדעת שבעלך אוהב אותך ולא אף אחת אחרת.
ובעיקר, להבין שכדי להשיג זוגיות טובה צריך באמת באמת עבודה קשה ועקשת וכעת הגיע הזמן לעשות זאת.

דעי לך שכל מה שיש לך שווה המון ואסור לך לפספס או לוותר על הדברים הללו לעולם. אל תראי שום דבר ממה שיש לכם כמובן מאליו. תשמחי, אל תראי רק את הרע, תשמחי וכך, תמצאי הרבה מהטוב.

שלח מסר למחבר ההודעה הדפס הודעה שלח לחבר שמור
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד