שאל את הרב

מתייגי השבוע
שאל את הרב שאל שאלה

נזם באף מותר או אסור

תוכן השאלה:
חברה שלי עשתה נזם באף ובגלל זה רוצים להשעות אותה מבית הספר בטענה שיש בעיות הלכתיות עם הנזם..באמת יש בעיות הלכתיות עם זה??

תוכן התשובה:
בס"ד

שלום רב

מבחינה הלכתית אין איסור , אך ודאי שמבחינה חינוכית ורעיונית יש כאן בעיה של היגררות אחר אופנת רחוב המשתנה מעת לעת הכובלת את האדם הנגרר אחריה להסתכלות וחשיבה שיטחית על החיים .

במקום להביא לידי ביטוי את האישיות שלו הוא מתעסק בלחקות אחרים וכמובן הוא מסביר את זה בכך שהוא רוצה להיות מקורי ושונה , אך בזה הוא נהיה דומה למליונים אחרים המעתיקים את צו האופנה .

ישנה מערכת יופי רגילה ששנים כבר נוהגים כן ופחות או יותר אינה משתנה כגון עגילים באוזניים שכמובן אין איתה בעיה , ובכלל כל דבר חדש שנולד אנו צריכים לחכות מעט ולראות האם הוא באמת מעיד על משהו חדש ויפה ,או סתם צו אופנה מזדמן.

וצריך לדעת שצו האופנה גם משפיע על החשיבה ומרדד אותה בכל מיני תכנים במציאות . ובעיקר בנושא של בניית משפחה ששם פגיעתו רעה ביותר . והסובלים האמיתיים מכך הם האנשים הנגררים אחר מחשבות אלו . ובוקר אחד הם מתעוררים ומבינים שהם לא חיו את חייהם באמת , אלא העתיקו אותם מכוכבי זמר וקולנוע מזדמנים ולרוב גם שיטחיים . ולפעמים מאוחר מידי ולא ניתן לתקן את המצב.

לכן אדם צריך לשים לב שהוא חי את חייו והוא לא גרורה מזדמנת , וזה מופיע בתחילה בדברים קטנים ואח"כ מתפשט לשאר דברים .

בברכה
יזהר אשור
ישיבת הר ברכה

התשובה התקבלה מרבני ישיבת הר ברכה
בתאריך י"ט טבת תשס"ו

הוספת תגיות

מהן תגיות?
תגיות הן מילות חיפוש המתארות תוכן. התגיות מאפשרות למיין את השאלות ולמצוא אותן ביעילות ובמהירות.
באיזה מילים כדאי להשתמש ליצירת תגיות?
התשובה הטובה ביותר לשאלה הזו היא: לו היית נדרש לחפש שאלה הדומה לשאלה הזו באילו מילים היית מנסה לחפש אותה?
עדיף לא להשתמש בצמדי מילים או במשפטים שלמים כתגיות.

רק חברים בכיפה יכולים להוסיף תגיות לשאלה התחבר

תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. גמאני רציתי...
מישי! 1/19/2006
גמאני רציתי לעשות...אבל ירדתי מזה כי הרב אמר לי שזה מושך יותר מידי תשומת לב ולכן זה לא צנוע...וגם שזה משייך אותי לחברה מסוימת...
תמונה
2. כבר 10 שנים בערך מאז שבציבור הדתי התחילו לעשות נזם
אנונימית 10/22/2010
וגם נשואות עושות. עגילים באוזניים היו דבר מוזר לפני שנות השבעים (ראו ״המצחיקה עם העגילים״). היום נזם הוא כבר תכשיט רגיל למדי.

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד