שאל את הרב

מתייגי השבוע
שאל את הרב שאל שאלה

גוש קטיף

תוכן השאלה:
ב"ה
לרב שי פירון, שלום רב.

אני נערה בת 14 שגרה באחד היישובים ביש"ע (לא בגוש קטיף) אבל ממש מציק לי כל מה שקורה עכשיו עם הגוש. אני מגיעה לכל ההפגנות עוזרת בחלוקת פליירים וסטקרים אבל בכל זאת.. אני לא מבינה איך תושבי הגוש יכולים להיות כ"כ בטוחים שלא יקרה דבר? הרי זה גם מה שאמרו בפינויי ימית "זה לא יקרה" אבל בסוף זה קרה!!! אולי ריבונו של עולם רוצה שזה יקרה? אולי הפינוי אמור להיות חלק מחבלי משיח???

הרי כל העצומות, כל ההפגנות וכל מה שעשינו לא הועיל דבר!!! שרון איתן בדעתו והוא לא מוכן לזוז ימין ושמאל (טוב לשמאל הוא מוכן לזוז..)

מה אאומרת ההלכה?
אני מסתובבת עם דיכאון תמידי, ולא בגלל כל האנשים שאני מכירה... אני פשוט לא מבינה איך אפשר להעלות על הדעת למסור חבל ארץ יפה זה? עם מפעל התיישבותי של שלושים שנה? גנים, בתי ספר , ישיבות מכינות ועוד???

איך זה יכול לקרות?
אשמח אם תעזור לי.
תודה וכל טוב.

תוכן התשובה:
ב"השלומות


התרגשתי למקרא דברייך.

אכן, איך אפשר?! היעלה על הדעת שישובים אלה יעקרו?!


לכן, עלינו לעשות כל שביכולתנו למנוע עקירתם של הישובים.
נפציץ את האומה באהה. אהבת חינם. ח"ו, לא בהרמת ידיים, לא באלימות מילולית. חלילה, לא בנאצות לחיילי צה"ל ואפילו לא לקובעי המדיניות. הם טועים טעות חמורה ונוראית אבל הם פטריוטים והם אוהבים את הארץ. יש בהם תמימות כאילו יביאו לום על ישראל. אנו מחוייבים להבסיר ולבאר. לעשות הכל להראת שאנו שלמים באהבת הארץ אך לא פחות מכך - באהבת העם.
המאבק שלנו ארוך. יש חולשה רוחנית גדולה. יתכן וגם לנו יש מידה מסויימת ש לאשמה בה. לאהשפענו מספיק. התנחלנו בגבעות על חשבון ההתנחלות בלבבות. התרחקנו מריכוזי ההשפעה. לא קבלנו למוסדות שלנו מי לא דומה לנו. עכשיו - אנו מתלוננים שהעם לא אתנו. לא פשוט!

ה' הטוב מנהיג את עולמו. הרבה נסתר ומעט נגלה. אנו משוכנעים שעלינו לעשות כל שביכולנו אך להותיר בידיו את ההכרעה. ומה שיהיה - נקבל באהבה והבנה. וננסה להבין היכן טעינו ומה רוצים לומר לנו והיכן הצלחנו ואיך ממשיכים מכאן קדימה.

בסופו של תהליך תבוא גאולה. אני מאמין בנו שנזכה לראותה, לממשה. צריכים אמונה גדולה ואהבה עמוקה. נחישות וסבלנות.

ובעז"ה - הכל יעלה לטובה.


ביקר,


שי

התשובה התקבלה מהרב שי פירון
בתאריך י"ב אב תשס"ד

הוספת תגיות

מהן תגיות?
תגיות הן מילות חיפוש המתארות תוכן. התגיות מאפשרות למיין את השאלות ולמצוא אותן ביעילות ובמהירות.
באיזה מילים כדאי להשתמש ליצירת תגיות?
התשובה הטובה ביותר לשאלה הזו היא: לו היית נדרש לחפש שאלה הדומה לשאלה הזו באילו מילים היית מנסה לחפש אותה?
עדיף לא להשתמש בצמדי מילים או במשפטים שלמים כתגיות.

רק חברים בכיפה יכולים להוסיף תגיות לשאלה התחבר

תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. לא להיאש!
נערה מגוש קטיף 8/5/2004
לצערי הרב שמעתי בזמן האחרון הרבה אנשים שמרגישים כמוך... אני מאמינה שהכלל הבסיסי באמונה שלנו הוא שאסור להתיאש!! כדי להעביר את המחשבות המיאשות האלה אני מציעה לך להעסיק את עצמך! בכל תחום שתרצי, עדיף משהו שיתרום למאבק! (את יכולה להתקשר לאביטל-054-7823230 או אלעד-054-7725592 ולברר במה בדיוק צריך עזרה..) חוצמזה- אני ממש ממליצה לך ללמוד עוד קצת על הגוש והפינוי.. נתת דוג' על ימית.. סתם שתדעי- *רב התושבים של ימית התפנו מרצון! מי שנלחם שם בזמן הפינוי היו חברי התנועה לעצירת הנסיגה! כיום ב"ה בגוש קטיף המצב שונה לגמרי.. *ימית הוקמה 10 שנים לפני פינויה! גוש קטיף קיים למעלה משלושים שנה!!! ב"ה הוא גדל והתפתח מאד- ולא קל להרוס כזה דבר... אם תרצי עוד נק' כאלה- בשמחה!! ב"ה לא חסרים סיבות והבדלים.. פשוט זה נראה לי כבר ארוך.... "עוצו עיצה ותופר, דברו דר ולא יקום כי עמנו אל"

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד