מערכת יחסים

התאהבתי במישהו חרדי (אני חילונייה) ורציתי לדעת על איזה דברים אצטרך לוותר מהחיים שלי כדי שהקשר יצליח ?

ומה למעשה שונה בין חילוני לחרדי ?

תוכן התשובה:

התשובה ניתנה על ידי הרבנית יפית קליימר במסגרת מיזם "משיבת נפש - רבניות בית הלל"

שלום לך,

שאלת סוד ההצלחה בקשר בין בני זוג היא שאלה שבני אדם מתעסקים בה מאז ומעולם.

ברוב המקרים בהם בני זוג נמצאים בקשר של אהבה הדדית כשהשאיפה היא למסד את הקשר בחיי נישואין וחיי משפחה, ההנחה היא שמתקיים בינם עולם ערכים משותף, ושפה משותפת, לפחות ביחס לשאלות מהותיות בחיים ולא רק בשאלות איפה נרצה לגור, מה אנחנו אוהבים לאכול ואיזו מוסיקה לשמוע. אין זה אומר כמובן שאנשים בעלי השקפת עולם שונה ואולי גם הפוכה לא יכולים להינשא ולחיות בשלום ואהבה ולהתגבר על מכשולים.

אך האתגר הוא גדול מאד וההתמודדויות לא פשוטות. בכל זוגיות צריך תשתית של תקשורת טובה, התחשבות הדדית, אווירת כבוד ויכולת גישור על פערים. בכל זוגיות התכונות האישיות של שני הצדדים חשובות להצלחה, על אחת כמה וכמה במקרה ששני הצדדים באים מעולמות שונים וערכים מתנגשים.

השוני בדרך החיים יוצר פעמים רבות אינספור התלבטויות, מריבות וחיכוכים שהופכים את החיים המשותפים לכמעט בלתי אפשריים. כאמור כמעט, ולא לגמרי בלתי אפשריים.

אורח החיים הדתי כרוך בשמירת שבת, וחגים על כל המשתמע מכך, כשרות, מי אוכל מה ואיפה? ושמירת הלכות חיי אישות ומשפחה. כמו כן סוגיית חינוך הילדים מעלה שאלות רבות. כל אלו ועוד, הם נושאים שיש לשוחח עליהם ואף להגיע להסכמה לגבם.

אי אפשר לדעת לפני שמתחתנים עם מה יצטרכו בני זוג להתמודד לאורך השנים. בוודאי יהיו אתגרים אישיים ומשפחתיים שאין לחזות אותם.

ולכן, לפני שאת מפתחת ציפיות, בדקי היטב אם הוא מבין במה מתבטאת החילוניות שלך ואם את מבינה במה מתבטאת הדתיות שלו.

במערכת זוגית בה אחד מבני הזוג מנסה לשנות את השני לא תיוצר יציבות שהיא כה משמעותית להצלחת החיים המשותפים. השאלה היא כמה עז הרצון שלכם לבנות חיים משותפים, כמה יציבה האהבה בינכם כך שמצד אחד תצליחו לעשות מקום האחד לאורח החיים של השני. ומצד שני לא תאבדו את עצמכם ואמונתכם מתוך ויתור יתר.

אמנם, הוויתורים משני הצדדים הם גדולים מאד והייתי ממליצה להיכנס לאתר של ארגון "התקשרות זוגית" ארגון המסייע לזוגות מעורבים, דתיים וחילונים ולשמוע מכלי ראשון זוגות המתמודדים עם המציאות הזו, ולהתרשם מהסיפורים ולשאול את עצמך האם ברצונך להיכנס למערכת יחסים כזו או לא.

הרבה ברכה וטוב,

יפית

הרבנית יפית היא מנהלת "צהלי" – מכינה קדם צבאית לבנות דתיות ע"ש תמר אריאל

התשובה התקבלה ממשיבת נפש - רבניות בית הלל, נשות תורה עונות כהלכה
כח באב התשעז
,
20 באוגוסט, 2017
לקריאה נוספת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יישוב בדואי צילום: יניב נדב/פלאש 90

בג"ץ למועצות הבדואיות: "גבו ארנונה או שתקציבכן יקוזז"

קרא עוד