חדשות כיפה

למה יש כל כך מעט מורים מהעדה האתיופית?

בכל מחוז ת"א מלמדים 20 מורים בלבד מהעדה האתיופית. הרב אבישי מזרחי קורא למנהלים לקבל יותר מורים ובמקביל קורא למורים מהעדה, לא לחשוש

טספהון והרב רפאל אלמו בטיול שנתי

צילום: באדיבות המצלםטספהון והרב רפאל אלמו בטיול שנתי

10% מכל המורים יוצאי העדה האתיופית במחוז תל-אביב מלמדים אצלנו, באמי"ת בר אילן בנתניה.
מדובר בשני מורים מקסימים ופורצי דרך ואם תעשו את המתמטיקה הפשוטה תגלו את הנתון העצוב הבא: רק 20 מורים בלבד (מיסודי ועד תיכון, דתי וממלכתי) יוצאי העדה מלמדים במחוז מבין אלפי שלא לומר רבבות המורים הקיימים.
טספהון הוא מורה לאנגלית אצלנו, הוא נולד באתיופיה ועלה רק לפני שני עשורים לארץ. יש לו תואר ראשון בחינוך והוראת אנגלית מהאוניברסיטה באדיס-אבבה אך בארץ, גם לאחר מאמצים, נאותו להכיר בתואר ששקד עליו רבות רק כדי לפטור אותו מתעודת בגרות (!)
הרב רפאל אלמו עלה ארצה בגיל צעיר ועבר את המסלול הכי ישראלי שיש : תעודת בגרות איכותית, ישיבת הסדר, לוחם בצנחנים, תואר ראשון ושני, מוסמך לרבנות ופעיל חברתי נמרץ. הוא מחנך אצלנו, מוכשר להפליא וסוגיית שילוב בני העדה במקצועות ההוראה מטריד את מנוחתו.

הוא מונה שתי סיבות מרכזיות לתופעה העגומה :"הראשונה קשורה לבני העדה, גם סטודנטים אתיופים שסיימו את כל מסלול ההכשרה להוראה נסוגים לקראת שלב הכניסה לבית הספר, יש להם חוסר בטחון ואמונה בעצמם וביכולותיהם, הסיבה השניה קשורה למנהלי בתי הספר שלא ששים לקבל מורים אתיופים בעיקר בשל החשש מהתקבלותם במעגל המורים, ההורים והתלמידים".
צריך לשבור את המחסומים והמחיצות שהחברה הישראלית יוצרת כלפי בני העדה ולפתוח עבורם לרווחה ובאהבה גדולה גם את חדרי המורים.

לקריאה נוספת
  1. בארץ שופטים אך ורק המעשים

    חבורת הדינוזאורים הנירגנת לא תשתנה… מאוחר מידי !!1
    האפליה נמשכת וממשיכים לקפח את מי שהוא לא בצבע הנכון . אני יודע זה מיד ראשונה כשעבדתי עם זאק במשאור באשדוד הפלו אותנו בשל מוצאנו ממרוקו. בלי בושה לקחו את הצ'יף והשפילו אותו.. כמו בפורום גינון , אבל די , אי אפשר להפגע יותר תסכול וכעס זרים לי. נגמר הבידור. זה נעשה מסוכן לקוצבי הלב..

תגובה חדשה

האימייל לא יוצג באתר.

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שכחת את הסיסמה? לא נורא!

הכנס את כתובת המייל שלך ונשלח לך קישור ליצירת סיסמה חדשה