חדשות כיפה

סערת המ"פ המודח: פנה לחייליו וקרא להם לא למרוד

חייליו של המ"פ המודח לאחר שסרב פקודה ולא העיר אותם לתרגיל הגדודי כותב רס"ן מני איתן לחיילים: "אל תתנו פתח למרד". מג"ד בחטיבה מגבה את החלטת הצבא: "התביישתי. אין מקום בצה"ל לסירוב פקודה"

מני איתן

צילום: צילום מסך מתוך ערוץ 10

רס"ן במיל' מני איתן, המ"פ שהודח מתפקידו כיוון שסירב להעיר את חייליו לתרגיל, פנה אתמול לחייליו שהחלו בפעולות מחאה כנגד הדחתו וחלקם אף הודיעו כי לא יגיעו יותר לשירות מילואים.

במכתב הפרידה מהחיילים כתב איתן לחיילים: "סיימנו את התחקיר, עמדתי לא התקבלה ורשמית הודחתי. היה לי את העונג להיות איתכם ולפקד עליכם. כרגע כמפקדים אתם נדרשים להרים את הראש וללכת הלאה כי המשימה והצורך גדולים יותר מכל ממלא תפקיד. אני מבקש שתמשיכו להצעיד את האנשים קדימה, אל תוותרו ואל תורידו נורמות, אתם הפלוגה הטובה ביותר שיש והשגתם את זה בהמון עבודה קשה ונחישות, אל תוותרו לאנשים ואל תיתנו פתח למרד או כל דבר שדומה לכך".

המ"פ המודח הוסיף וכתב "שמרו על אנשיכם ליום פקודה כי ייתכן שנזדקק להוכיח את שאנו יודעים בשעת קרב. אוהב כל אחד מכם באופן אישי, בימים הקרובים גם אדבר איתכם באופן אישי וכמובן תמיד נישאר חברים — המון בהצלחה בהמשך".

ברשת החברתית נשמעים גם קולות אחרים. מג"ד הגדס"ר בחטיבה, סא"ל חיים חבשוש גיבה את החלטת אלוף פיקוד צפון להדיח את המ"פ וכתב: "כמפקדים בצה"ל כולנו מחויבים ואחראים לשלומם של חיילינו. מחובתנו כמפקדים גם להביע דעה, לשכנע ואף להתווכח עם פקודות או הוראות שאנו חושבים שהם טעות, לעיתים דעתנו נשמעת ולעיתים מתקבלת החלטה שונה. אך משנתקבלה החלטת המפקד וקיבלנו משימה, אנחנו חייבים ליישר קו ולבצע את המשימה בצורה המקצועית ביותר. זהו מקור כוחו ועוצמתו של צה"ל. אסור לנו לאבד את הצפון".

בהמשך הפוסט כתב המג"ד:  "כמפקד במערך המילואים, התביישתי כאשר שמעתי כי מפקד פלוגה סירב להעיר את חייליו לתרגיל עקב חוסר שעות שינה. גם אם הייתה מחלוקת, לגיטימית או לא, וגם אם הפתרון שהוצע אינו סביר בעיני המ"פ, עליו היה לבצע את המשימה שהוטלה על פלוגתו ולדאוג יחד עם המפקדים לפיתרון בעיית השינה בצורה אחרת. אין מקום בצה"ל לסירוב פקודה או להשפיע על חיילים לאי ביצוע משימות ובטח לא לגרום להם לפרק את היחידה. הדבר הזה הוא לא אחראי ואף מסוכן".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר